به روز شده در: ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۱
کد خبر: ۴۴۷۲۵
|
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶
خبردنا: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از فوت ۲ دانشجوی دانشگاه‌های تابعه این وزارتخانه در تهران خبر داد و تاکید کرد که قطعیت ابتلای آن‌ها به ویروس کرونا معلوم نیست.

غلامی درباره برخی اخبار مبنی بر فوت چند دانشجوی دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم به علت ابتلا به ویروس کرونا، گفت: ۲ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های مستقر در تهران فوت کردند که یکی از آن‌ها اهل شهرستان گرمسار از استان سمنان بود و محل سکونت دانشجوی دیگر هنوز مشخص نیست.

وی در گفتگو با ایرنا افزود: در حال حاضر هیچ دانشجویی در دانشگاه‌های وزارت علوم حضور ندارند و از وضعیت سلامت همه آن‌ها که در کشور پراکنده هستند، اطلاع نداریم.

سیما سادات لاری معاون فرهنگی، دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته در نشست خبری مجازی اعلام کرد که چند دانشجو از دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کردند.

دانشگاه‌های کشور بلافاصله بعد از شیوع ویروس کرونا از ابتدای اسفندماه ۹۸ تاکنون کلاس‌های درس حضوری خود را تعطیل کرده اند و این روز‌ها دانشجویان با کلاس‌های الکترونیک، ترم جاری را پیش می‌برند.

با اینکه زمان شروع کلاس‌های درس به دانشگاه‌ها واگذار شده است، اما پیش از این، منصوره سادات صادقی مدیرکل مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان به ایرنا اعلام کرد که دانشجویان بلافاصله بعد از بازگشایی مجدد دانشگاه‌ها مورد غربالگری ویروس کرونا قرار می‌گیرند.
نام:
ایمیل:
* نظر: