به روز شده در: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱
کد خبر: ۴۵۴۵۹
|
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۸
استاندار:
وی تاکید کرد: نصب چادر در سطح پارک‌ها، میادین شهر و یا مناظر گردشگری به راه اندازی تجمعات و تشکیل گروه‌های مردمی منجر می‌شود که خود مهمترین فاکتور خطر در انتقال بیماری است.
خبردنا: استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه امکان اسکان گردشگر وجود ندارد، گفت: کمیته‌های مدیریت تعطیلات عید فطر تشکیل می‌شود.

به گزارش "خبردنا"، با تصویب ستاد مدیریت کرونا و با دستور استاندار کهگیلویه و بویراحمد کمیته‌های مدیریت تعطیلات عید فطر نه به منظور ارایه خدمات و افزایش میزان امکانات به مسافران و گردشگران بلکه با هدف مدیریت بهتر و منسجم‌تر برای جلوگیری از بروز هر گونه خطرات احتمالی ناشی از هجوم مسافران و گردشگران در سطح شهرستان‌ها با محوریت فرمانداران تشکیل شد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: تشکیل این کمیته‌ها و اقداماتی که در دستور کار دستگاه‌های مربوطه انجام می‌شود باید ضمن هماهنگی و تعامل بین بخشی هم راستا با ستاد ملی و همچنین استانی مدیریت و کنترل بیماری کرونا باشد.

حسین کلانتری افزود: هرچند بیان برخی هشدار‌ها و تذکرات و همچنین اعمال محدودیت‌ها و یا عدم ارایه خدمات به مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشورمان به این استان زر خیز با جاذبه‌ها و مناظر بکر و طبیعی خدادادی بویژه در این ایام و روز‌ها برای مسئولان امر سخت و ثقیل بوده، اما بروز خطرات احتمالی ناشی از این بیماری منحوس و مرموز ایجاب می‌کند برخی شرایط را به ناچار تحمل کرد.

وی ادامه داد: مردم این استان همواره به مهمان نوازی، صمیمت و ارتباطات عاطفی شهرت دارند، ولی به دلیل شیوع و موج جدید این بیماری نیز از هموطنان درخواست می‌کنیم تا اطلاع بعدی و رفع خطر بیماری به این استان سفر نکنند.

کلانتری یادآور شد: با تصویب ستاد استانی مدیریت کرونا مقرر شد که فرمانداری‌ها و شهرداران در تمام شهرستان‌ها اجازه نصب چادر‌های مسافرتی در سطح پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و یا مناظر گردشگری به هیچ مسافر و گردشگری ندهند.

وی تاکید کرد: نصب چادر در سطح پارک‌ها، میادین شهر و یا مناظر گردشگری به راه اندازی تجمعات و تشکیل گروه‌های مردمی منجر می‌شود که خود مهمترین فاکتور خطر در انتقال بیماری است.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: حتی برخی پارک‌ها و مناظر گردشگری بویژه در سطح شهر یاسوج در حال آماده سازی، بهسازی و افزایش امکانات برای مسافران و گردشگران پس از کنترل نهایی بیماری کرونا هستند و هم اکنون امکان پذیرش مسافر و گردشگر در این مکان‌ها وجود ندارد.

کلانتری بیان کرد: دو اقدام مهم از همان زمان شیوع بیماری کرونا شامل افزایش روند تست‌های کرونایی و بیماریابی فعال، گسترده و هوشمند و همچنین اجرای طرح غربالگری سلامت در سطح مراکز بهداشتی و مبادی ورودی برای کنترل و شکست زنجیره این بیماری در دستور کار ستاد استانی و مجموعه بهداشت و درمان استان بوده که خروجی مثبت و اثربخش آن بار‌ها مورد تمجید و تایید ستاد ملی و مقامات و مسئولان امر در مرکز نیز قرار گرفت.

وی گفت: در راستای بیمار یابی فعال و افزایش میزان تست‌های کرونا در استان در یکی از شهرستان‌ها از حدود ۱۸۸ نفر از اطرافیان و بستگان نزدیک سه فرد مبتلا به کرونا تست غربالگری انجام شده است.

کلانتری تصریح کرد: در ایام تعطیلات فطر امسال ضمن درخواست مجدد از هم وطنان برای پرهیز از سفر غیر ضرور به این استان، در راستای حفظ سلامت مسافران طرح غربالگری از افراد مشکوک در سطح ورودی‌های استان از روز گذشته آغاز شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: