به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۶
کد خبر: ۴۵۴۸۶
|
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۱
میلیون ها جاندار جنگلی در شعله های آتش این ارتفاعات سوخته شده و این شعله ها همچنان بدلیل شدت وزش بادهای سنگین درحال مقاومت است.

خبردنا: تلاش ها برای خاموش کردن آتش سوزی جنگل های گچساران با تمام قوا ادامه دارد.

به گزارش"خبردنا"، متاسفانه بدلایل نامعلومی ارتفاعات خامی گچساران حدود ۵۰ ساعت است در شعله های آتش می سوزد و اگرچه مسوولان از مهار آن بعد از ۳۶ ساعت خبر داده اند اما هلی کوپترهای هوانیروز ارتش و نیروهای پیاده سپاه فتح استان، بسیجیان و اقشار مختلف مردمی اخبار نگران کننده ای از انتشار شعله های خشمگین آتش در این ارتفاعات مخابره می کند.

غلامرضا تاج گردون نماینده ۱۲ ساله گچساران و باشت در خانه ملت در نامه ای سرگشاده از وضعیت کنونی شدت گرفتن شعله های آتش در ارتفاعات خامی حوزه انتخابیه خود بدلیل نبود امکانات اولیه اظهار نگرانی کرده و از محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خواسته است براساس مواد ۱۰ و ۱۲ قانون بودجه از محل مشخص پرداخت اعتبارات کمیسیون تلفیق به جنگل های در حال سوختن ارتفاعات خامی گچساران کمک فکری کند.

دکتر کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد بهمراه معاونین خود تا ساعاتی دیگر با پروازهای هوایی از ارتفاعات خامی بازدید خواهند داشت و میزان خسارت های فراوان به جنگل های این ارتفاعات را اعلان خواهند نمود.

میلیون ها جاندار جنگلی در شعله های آتش این ارتفاعات سوخته شده و این شعله ها همچنان بدلیل شدت وزش بادهای سنگین درحال مقاومت است.

گچساران این روزها در حال تجربه زلزله و آتش است و باید دید مسوولان برای عادی نمودن اوضاع چه تدابیری اندیشیده اند. 

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
فرهنگی .
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
0
0
سوء مدیریت و عدم اقدام به موقع ،عامل اصلی از دست دادن منابع طبیعی و محیط زیست استان ما بوده و هست .
نام:
ایمیل:
* نظر: