به روز شده در: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۱
کد خبر: ۴۵۶۶۴
|
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان عنوان کرد:
بانشی تصریح کرد: همسایگی شهرستان‌های گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد با استان‌های لرستان، هرمزگان و خوزستان از جمله مهمترین دلیل افزایش بیماران کرونایی در این استان بوده، زیرا وضعیت در این استان‌ها مطلوب نیست.
خبردنا: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه آمار کرونایی‌ها اوج گرفته است، گفت:ورود افراد بدون ماسک به ادارت ممنوع شد.

به گزارش"خبردنا"، محمد مهدی بانشی، اظهار داشت: حضور افراد بدون ماسک در ادارات و شرکت‌های دولتی با توجه به روند صعودی آمار افراد مبتلا شده به کرونا ویروس در استان ممنوع است.

وی با تاکید بر اینکه با اصناف متخلف در زمینه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی قاطعانه برخورد می‌کنیم، عنوان کرد: استفاده از ماسک توسط مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی ضروری بوده و در این زمینه هیچ قصوری پذیرفتنی نیست.

بانشی خواستار عدم ارائه خدمت به ارباب رجوع‌های بدون ماسک شد و ابراز کرد: آمار افراد مبتلا شده کرونا در استان در روز‌های اخیر روند صعودی داشته که در صورت ادامه این روند خطر تهدید مردم توسط کرونا جدی است.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: آمار تست‌های مثبت شده به کرونا در گذشته میانگین روزانه بین ۵ تا ۶ نفر بوده، ولی هم اکنون به افزایش ۲.۵ تا ۳ برابری یعنی ۱۶ نفر رسیده تا جایی که در یک روز ۶۱ تست مثبت اعلام شد.

بانشی تصریح کرد: همسایگی شهرستان‌های گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد با استان‌های لرستان، هرمزگان و خوزستان از جمله مهمترین دلیل افزایش بیماران کرونایی در این استان بوده، زیرا وضعیت در این استان‌ها مطلوب نیست.

وی با اشاره به اینکه امروز از ۱۸۶ مورد جواب دریافتی از آزمایشگاه یاسوج، ۴۳ مورد مثبت گزارش شد، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۳۷ بیمار دارای سابقه تماس با مورد مثبت خانواده بوده، یک بیمار هیچگونه تماسی با مورد مثبت نداشته، یک بیمار سابقه مسافرت به شیراز، یک نفر سابقه سفر به ماهشهر، دو نفر سابقه مسافرت به اهواز و یک بیمار سابقه سفر به بوشهر را داشته است.

بانشی با بیان اینکه هم اکنون آمار کرونایی‌ها در این استان به ۸۷۱ نفر رسیده است، افزود: مردم وضعیت کرونا در شهر‌های این استان را عادی جلوه ندهند، زیرا با کوچکترین خطا شاهد همه گیری این ویروس هستیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: