به روز شده در: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲
کد خبر: ۴۵۷۹۷
|
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۵
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد:
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با توجه به روند صعودی بیماری کرونا و وضعیت قرمز در شهرستان چرام، شهرستان‌های بویراحمد و گچساران نیز در وضعیت هشدار می‌باشند.
خبردنا: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در اولین روز تابستان ۱۳۹۹، تعداد ٢٦ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری و تحت درمان هستند و از شروع اپیدمی در استان تاکنون ۱۲ بیمار در اثر ابتلا به این بیماری خطرناک درگذشته اند که سه مورد از این مرگ‌ها در یکی دو هفته اخیر بوده اند.

به گزارش "خبردنا" دکتر پرویز یزدانپناه با بیان اینکه در حال حاضر، سه بیمار در بخش‌های آی سی یو بیمارستان معین کرونا بستری هستند، افزود: تعداد کل مبتلایان تشخیص داده شده استان از دو هفته قبل تاکنون در حال افزایش است و تعداد بهبود یافتگان کامل از بیماری کرونا ۸۱۱ مورد بوده است.

وی ابراز داشت: روز گذشته نیز جواب ۲۳۶ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که تعداد موارد مثبت مانند روز‌های گذشته روندی صعودی قابل توجهی را نشان می‌دهد که بیشترین موارد نمونه‌های مثبت امروز از شهرستان‌های چرام و گچساران گزارش شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با توجه به روند صعودی بیماری کرونا و وضعیت قرمز در شهرستان چرام، شهرستان‌های بویراحمد و گچساران نیز در وضعیت هشدار می‌باشند.

وی ادامه داد: متاسفانه به نظر می‌رسد یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش تعداد مبتلایان در استان در چند هفته اخیر، حضور گسترده مردم بدون رعایت اصول فاصله گذاری هوشمند و همچنین عدم استفاده از وسایل حفاظت فردی به خصوص ماسک، در مراسمات شادی و عزاداری می‌باشد، به طوری که شواهد اولیه حاکی از آن است که در یکی از شهرستا‌های کوچک استان، ۲۲ نفر به دنبال شرکت در مراسم تشییع و خاکسپاری گرفتار این ویروس خطرناک شده اند.

دبیر ستاد استانی کرونا در پایان تاکید کرد: توصیه اصلی ما به مردم، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری هوشمند، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، عدم شرکت در تجمعات، عدم خروج از خانه به جز در موارد ضروری، شستن مکرر دست ها، عدم خرید از فروشگاه‌ها و مراکزی است که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم که مردم استان ضمن عمل به توصیه‌های بهداشتی از مسافرت به استان‌های مجاور که در وضعیت قرمز یا هشدار قرار دارند، خودداری و از پذیرش مهمان از سایر نقاط کشور اجتناب نمایند و سلامت خود و مردم را به خطر نیندازند.
نام:
ایمیل:
* نظر: