به روز شده در: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
کد خبر: ۴۶۳۴۴
|
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳
وی تصریح کرد: امروز نیز جواب ۱۶۶ نمونه را از آزمایشگاه دریافت نمودیم که بیشترین موارد مثبت در بویراحمد، گچساران، کهگیلویه و باشت بود.

خبردنا؛ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از مرگ چهار مبتلا و افزایش شمار قربانیان کرونا به ۵۶ نفر در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

به گزارش"خبردنا"، پرویز یزدان‌پناه افزود: این چهار جانباخته از شهرستان‌های باشت، بهمئی و یاسوج بودند.

وی ادامه داد: در یازدهمین روز از مردادماه ۹۹، از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۲۶۴۱ نفر بهبود یافته اند.

یزدان پناه ابراز داشت: ۱۷۹ بیمار مشکوک و قطعی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۷۵ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۱۴ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی تصریح کرد: امروز نیز جواب ۱۶۶ نمونه را از آزمایشگاه دریافت نمودیم که بیشترین موارد مثبت در بویراحمد، گچساران، کهگیلویه و باشت بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: متاسفانه بعد از بازگشایی مشاغل، صنوف و اماکن و طرح فاصله گذاری هوشمند عملاً با نوعی عادی پنداری شرایط و کاهش مراعات بهداشت فردی و عمومی در مناطق مختلف کشور روبرو هستیم، موضوعی که طبیعتاً منجر به افزایش شمار مبتلایان و به تبع آن قربانیان شده است.

دکتر یزدان پناه خاطر نشان کرد: در این مرحله استفاده همگانی از ماسک از جمله اقدامات مهم پیشگیرانه‌ای بوده که می‌تواند شیوع بیماری کووید ۱۹ را محدود کرده و به حداقل ممکن کاهش دهد، اما باید در نظر گرفته شود که استفاده از ماسک به تنهایی برای تامین سطح مناسب حفاظت کافی نیست و سایر اقدامات نیز باید در کنار آن اتخاذ شود.

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر: