به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷
کد خبر: ۴۶۷۸۰
|
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴
استاندار کهگیلویه و بویر احمد:
استاندار کهگیلویه و بویر احمد گفت:پروژه‌های اقتصادی بزرگی در استان در دست اجرا است برای مثال در گچساران پتروشیمی در حال اجرا است و نیروگاه سیکل ترکیبی و چندین طرح بزرگ اقتصادی دیگر، اما همه این‌ها به اندازه معاون مدیرکل انعکاس ندارد.

خبردنا: حسین کلانتری در نشست با فرمانداران با اشاره به در پیش بودن هفته دولت گفت: پروژه‌های اقتصادی و عمرانی زیادی در سطح استان در حال اجرا است، دومین استان در پیگیری پروژه‌های جهش تولید و انعقاد قرارداد با سازمان برنامه و بودجه برای ایجاد ۱۳ هزار و ۲۰۰ شغل بودیم اما همه این اقدامات به اندازه جابه‌جایی معاون یک اداره‌کل در نزد رسانه‌های کهگیلویه و بویراحمد جایی نداشت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مسیر گچساران به بهبهان حدفاصل خیرآباد ۵۰ کیلومتر عملیات آسفالت انجام و ۲۰۰ میلیاردی هم هزینه شده است، همین پروژه پاتاوه به دهدشت تا قبل از سال ۹۵ خیلی به آن توجه نشده بود اما در حال حاضر هر مبلغ و رقمی که نیاز باشد به آن اختصاص داده می‌شود تا پروژه در سال ۹۹ به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به پروژه چهار خطه شدن مسیر یاسوج-شیراز تا پایان دولت دوازدهم و چندین پروژه دیگر عمرانی گفت: پروژه‌های اقتصادی بزرگی هم در استان در دست اجرا است برای مثال در گچساران پتروشیمی در حال اجرا است و نیروگاه سیکل ترکیبی و چندین طرح بزرگ اقتصادی دیگر، اما همه این‌ها به اندازه معاون مدیرکل انعکاس ندارد.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در کنار اقدامات مشکلات را هم می‌بینیم افزود: بیش از ۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در حوزه وزارت نیرو کار در حال انجام بوده که تحولات چشمگیری ایجاد می‌کند لذا فرمانداران در هفته دولت گزارش کار سال گذشته و نیمه اول ۹۹ را به مردم ارائه کنند.

کلانتری به فرمانداران توصیه کرد باید پروژه‌های اقتصادی و عمرانی تا پایان دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری برسند و لیست این پروژه‌ها که پروژه‌های مهم با اعداد بزرگی هستند به اطلاع و سمع و نظر مردم برسند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه فرمانداران بعد از هفته دولت وضعیت بخشداران خود را تعیین تکلیف کنند، گفت: فراموش نکرده‌ام که قرار بود معاون و بخشدار زن انتخاب و از توان بانوان تحصیلکرده و عفیف استفاده کنید که در جشنواره شهید رجایی این موضوع را ملاک قرار می‌دهیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این نکته مهم که دشمن به دنبال ناامید و مایوس کردن مردم است، افزود: دشمن در همه عرصه‌ها وارد شده و درصدد توطئه است، آنها ناامید کردن مردم را در راس سیاست‌های خود قرار داده‌اند لذا با بیان خدمات نظام و امیدوار کردن مردم به آینده توطئه‌های دشمنان را خنثی کنیم. در همین استان مواردی داشتیم که دشمن تلاش کرد آنها را سوژه کند اما با اقدامات خوب همه خدمتگزاران نظام تیر آنها به سنگ خورد.

وی با اشاره به اینکه هیچ مدیرکلی حق ندارد اختیارات قانونی مدیر شهرستانی خود را سلب کند، افزود: هیچ مدیرکلی هم نمی‌تواند بدون هماهنگی فرماندار مدیر شهرستانی را عزل و نصب کند.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر ارتباط و تعامل با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار نیست نماینده‌ای بیاید و از سیر تا پیاز یک دستگاهی را عوض کند دولت که تغییر پیدا نکرده تعامل با نمایندگان در راستای اهداف نظام، امام(ره)، شهدا، فرامین رهبری و سیاست‌های دولت آقای روحانی حداکثری است. در خصوص برخی تغییرات آنچه مد نظر بود را به آنها گفته‌ایم که مثلا بخشدار باید وزارت کشوری و همراه دولت کنونی باشد.

وی با اشاره به اینکه ما و نمایندگان به دنبال حاشیه نیستیم، تصریح کرد: تاکنون این دو نماینده دنبال ماجراجویی نبوده و خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند آنها علیه دولت کاری نمی‌کنند و حتی نامه استیضاح رئیس جمهور را هم امضا نکردند و تنها به دنبال خدمت هستند.

کلانتری در بخش دیگری از صحبت های خود به وضعیت کرونا در استان اشاره کرد و گفت: به رغم همه اقدامات صورت گرفته گچساران هنوز در وضعیت قرمز است ضمن اینکه یاسوج و سی‌سخت در تابستان به دلیل ورود مسافران اذیت شدند و روزهای دشواری داشتند.

نام:
ایمیل:
* نظر: