به روز شده در: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
کد خبر: ۴۶۸۱۷
|
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
عضو کمیسیون آموزش مجلس:
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به شیوع کرونا، گفت: بخشی از شهریه مدارس غیر دولتی، کلاس‌های کنکور و فوق برنامه غیر آموزشی برگشت داده شود.

خبردنا: مهدی روشنفکر اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس دولتی و غیرانتفاعی و کاهش هزینه‌های این مدارس درسال تحصیلی گذشته، باید با محاسبه دقیق بخشی ازمبالغ اخذ شده درقالب شهریه از دانش آموزان بازگردانده شود.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی وضعیت در سال تحصیلی پیش رو هم اینگونه باشد، مدارس با محاسبه هزینه‌ها در موضوع شهریه‌های دانش آموزان همکاری لازم را با مردم داشته باشند و البته کلاس‌های کنکور وفوق برنامه نیز مشمول این اصل هستند.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه وقتی هزینه‌ها کاهش می‌یابد دلیلی برای افزایش شهریه‌ها نیست، افزود:کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری بر امر شهریه‌ها نظارت دقیق خواهد کرد و دلیلی برای افزایش چشم گیر شهریه‌ها وجود ندارد.

روشنفکر بیان کرد: بدون تردید وزارت آموزش وپرورش باید با یک طرح دقیق موضوع شهریه‌ها در شرایط جدید را مدیریت کند و با مدارسی که به صورت خودسرانه شهریه ها را در سال جدید افزایش داده‌اند، برخورد کند.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تمام تصمیمات درحوزه آموزش وپرورش و آموزش عالی تابع بخشنامه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

نام:
ایمیل:
* نظر: