به روز شده در: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
کد خبر: ۴۶۸۸۳
|
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۳
وی یادآورشد: هرچه نظام اداری کشور کوچک شود عملکر دولت چابک می‌شود، اما ۴ عامل در نظام اداری کشور مانع انجام این مهم می‌شوند.

خبردنا؛ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: در هشتمین مرحله آزمون عمومی در دستگاه‌های اجرایی ۴۵ هزار نفر به استخدام دولت در می‌آیند که از آن ۳۲ هزار نفر در وزارت آموزش و پرورش استخدام می‌شوند.

به گزارش خبردنا به نقل از ایرنا، «جمشید انصاری» در گفتگوی تلویزیونی اظهارداشت: از این تعداد ۷ هزار نفر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مابقی نیز در سایر دستگاه‌های اجرایی جذب دولت می‌شوند.

وی با بیان اینکه هم اکنون تعداد کارکنان دولت به ۲ میلیون و ۲۱۴ هزار نفر رسیده است، گفت: پیشتر تعداد کارکنان دولت ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر بود، اما با ۷ درصد کاهش هم اکنون تعداد کرکنان دولت به ۲ میلیون و ۲۱۴ هزار نفر رسیده است.

معاون رئیس جمهوری یادآورشد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و خدمات کادر درمانی با جذب ۷ هزار نفر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مجوز‌های قبلی در مجموع امسال ۱۲ هزار و ۲۸۰ نفر در این وزارتخانه استخدام می‌شوند.

انصاری با اشاره به اهمیت کوچک و چابک سازی نظام اداری کشور یادآورشد: هرچه نظام اداری کشور کوچک شود عملکر دولت چابک می‌شود، اما ۴ عامل در نظام اداری کشور مانع انجام این مهم می‌شوند.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور اظهارداشت: برخی از مقررات اجازه تعیین و تکلیف کارکنان دولت را نمی‌دهند، مانند ادامه خدمت دارندگان مدرک کارشناسی ارشد در دستگاه‌های اجرایی تا ۳۵ سال و یا اشتیاق ورود فارغ التحصیلان دانشگاهی به دستگاه‌های اجرایی تقاضا را برای ورود به دستگاه‌های اجرایی افزایش می‌دهد.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد: افزایش جمعیت نیز باعث به کارگیری کارکنان بیشتری برای ارائه خدمت به مردم است و توسعه تقسیمات کشوری نیز اجازه نمی‌دهد تعداد کارکنان دولت کاهش پیدا کند.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
0
0
فکر کنم اگر 70درصد نیروهای ادارات دولتی هم نباشند و اخراج بشوند ، هم هیچ اتفاقی صورت نمیگره و کماکان کار ارباب رجوع بدرستی و بدون بروکراسی کارش انجام نمیشه ، هر اداره ای برید چند نفر دارند چای میخورند و یا سرشون توی گوشی هست و منتظرند ساعت اداری تموم بشه و برن خونه و روز از نو روزی از نو... بنظر شما اینطور نیست
نام:
ایمیل:
* نظر: