به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۶۹۰۰
|
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۵

خبردنا: رهبر مخالفان پوتین (الکسی ناوالنی) به صورت ناگهانی در هواپیما بیمار شد و به کما رفت. 

مخالفان در روسیه، خواستار اعزام "الکسی ناوالنی" به آلمان برای ادامه معالجه بودند اما مقامات پزشکی ابتدا مخالفت کردند و سپس موافق شدند.  او حالا برای ادامه درمان به آلمان منتقل شده است. 

روهی از پزشکان آلمانی به درخواست همسر و متحدان ناوالنی 44 ساله با هدف انتقال او به روسیه رفتند. هم‌فکران ناوالنی از نحوه درمان او در بیمارستان، تلاش احتمالی برای پوشاندن سرنخ‌های بیماری و مجهز نبودن بیمارستان ناخشنود بوده و خواستار کمک پزشکان آلمانی شدند.

قبل از این دولت روسیه به ترور مخالفان در داخل و خارج از مرزهای این کشور متهم شده بود اما هر بار مسکو، این موضوع را رد می کند.

"الکسی ناوالنی" رهبر 44 ساله مخالفان دولت روسیه و ولادیمیر پوتین در یک هواپیما به مقصد مسکو، غش کرد. هواپیمای حامل وی در فرود اضطراری در شهر اومسک فرود آمد. همفکران این مخالفِ دولتِ روسیه بر این باورند که ناوالنی مسموم شده است. آنها خواستار خروج وی از روسیه و انتقال به آلمان برای مداوا شدند.

ناوالنی در یک پرواز و در حال بازگشت از شهر سیبریایی تومسک و پس از نوشیدن یک فنجان چای در هواپیمایی به مقصد مسکو بیمار شد. او در آستانه انتخابات منطقه‌ای ماه آینده و برای ملاقات با همفکرانش به تومسک رفته بود. هواپیمای او در یک فرود اضطراری در شهر اومسک به زمین نشست و ناوالنی بی‌حرکت، با یک برانکارد و با سرعت از فرودگاه به بیمارستان  اومسک منتقل شد.

"الکسی ناوالنی" منتقد شدیدا بیمار کرملین پس از انتقاد مخالفان دولت از مقامات روسیه، برای دریافت مراقبت‌های پزشکی راهی آلمان شد. مخالفان دولت در ابتدای بیماری وی، مقامات روسیه را به مانع‌تراشی برای خروج "ناوالنی" از کشور متهم کرده بودند.

کادر پزشکی شهر "اومسک" در منطقه سیبری روسیه در روز جمعه اعلام کرد که زندگی "ناوالنی" در معرض خطر فوری قرار ندارد. با این وجود او در کماست و مغز او علائم پایداری را نشان می‌دهد.

یک شاهد عینی به رویترز گفت که ناوالنی دقایقی پس از نیمه شب با آمبولانس به فرودگاه شهر "اومسک" انتقال داده شد و 2 ساعت بعد هواپیمای او پرواز کرد. "کایرا یارمیش" سخنگوی ناوالنی در این باره گفت که "یولیا" همسر ناوالنی نیز در این پرواز بوده است.

یک تیم پزشکی آلمانی اجازه دیدن و معاینه او را پیدا کردند/ عکس: رویترز

تیم پزشکی آلمانی ناوالنی

"یارمیش" سخنگوی ناوالنی در توییتر خود نوشت: جنگ برای زندگی و سلامتی "الکسی" تازه آغاز شده و راه طولانی برای ادامه آن وجود دارد. ما اولین قدم را برداشته‌ایم.

یک آمبولانس هوایی پس از برخاستن از فرودگاه "اومسک" در حال انتقال "الکسی ناوالنی" رهبر مخالفان دولت  روسیه به آلمان برای معالجه و درمان پزشکی. الکسی ناوالنی در مسیر هوایی "تومسک" به مسکو مریض شد و بسیاری از همفکران او بر این باورند که او مسموم شده است. بیماری وی باعث فرود اضطراری هواپیما در شهر اومسک شد. بیمارستان محلی در ابتدا با ارسال تجهیزات و کادر پزشکی از این مخالف دولت روس حمایت کرد و کمی بعد اجازه مداوای او از سوی پزشکان آلمانی و انتقالش به آلمان را صادر کرد/ رویترز

ناوالنی در راه آلمان

ناوالنی مخالف دیرینه "ولادیمیر پوتین" رئیس فدراسیون روسیه و مبارزه همیشگی او علیه فساد بوده است. او پس از نوشیدن یک فنجان چای در روز پنجشنبه در یک هواپیما غش کرد. همفکران و متحدانش معتقدند که او مسموم شده است.

ناوالنی بیش از یک دهه به دلیل مخالفت و بسیج جمعیت معترضان زیر فشار کرملین قرار دارد.

وی بارها به دلیل برگزاری جلسات، راهپیمایی و تظاهرات بازداشت شده و به دلیل تحقیقاتش علیه فساد تحت تعقیب قانونی قرار گرفته است. او از حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال 2018 روسیه نیز منع شد.

کادر پزشکی بیمارستان اومسک در حال انتقال "ناوالنی" رهبر مخالفان دولت روسیه به آمبولانس و حمل او به فرودگاه برای پرواز به آلمان برای مداوا- ناوالنی در کما است. همفکران او بر این باورند که وی در هواپیمایی به مقصد مسکو مسموم شده است/ عکس: رویترز

ناوالنی در کما

 

کادر پزشکی بیمارستان "اومسک" در منطقه سیبری در روز جمعه و در مرحله ابتدایی درمان اعلام کردند که حال عمومی ناوالنی در طول شب کمی بهبود یافته است. با این حال پزشکان اعلام کردند که شرایط ناوالنی برای انتقال امن به خارج از کشور در شرایط ناپایدار قرار دارد.

آمبولانس بیمارستان شهر اومسک که ناوالنی مخالف دولت روسیه  را به فرودگاه برد تا وی برای مداوا به آلمان پرواز کند/ عکس: رویترز

انتقال ناوالنی به فرودگاه

در اواخر روز جمعه پزشکان بیمارستان اومسک اعلام کردند که حال عمومی ناوالنی برای سفر هوایی و ورود به آلمان مناسب نیست. این در حالی بود پزشکان آلمانی ناوالنی شرایط او برای سفر را خوب عنوان کردند.

"آناتولی کالینچینکو" یکی از پزشکان ارشد بیمارستان اومسک گفت که اگر بیمارستان  زودتر به حمل و نقل ناوالنی تا فرودگاه کمک می‌کرد او در چند ساعت جابه‌جا می‌شد.

ناوالنی از شهر تومسک به سمت مسکو می‌رفت- او در هواپیما غش کرد و هواپیمای او در یک فرود اضطراری در شهر اومسک به زمین نشست- او پس از دو روز معالجه در بیمارستان این شهر با پزشکان آلمانی به کشور آنها پرواز کرد

موقعیت چند شهر اومسک تومسک و مسکو روی نقشه

کالینچینکو پزشک گفت: ما این تصمیم را گرفتیم و مخالف انتقال او به بیمارستان‌های دیگر نبودیم.

درخواست همسر ناوالنی از کرملین

"یولیا" همسر ناوالنی با ارسال نامه‌ای به کرملین خواستار مداخله مستقیم مقامات برای صدرور اجازه پرواز همسرش به خارج از کشور شد.

"یارمیش" سخنگوی ناوالنی در عصر جمعه گفت: طول کشیدن تصمیم پزشکان تا این اندازه شرم‌آور است. هواپیما از صبح آماده پرواز بود. تمامی مدارک نیز آماده شدند.

"یولیا ناوالنی" همسر رهبر مخالفان دولت روسیه او را در سفر درمانی به آلمان همراهی میکند- او از مقامات درخواست کرد تا اجازه سفر آنها به آلمان صادر شود/ عکس: رویترز

یولیا ناوالنی

"الکساندر موراخوفسکی" سرپرست پزشکان بیمارستان اومسک در مرحله ابتدایی معالجه و درمان یک نوع بیماری "متابولیکی" تشخیص داد و گفت که احتمالا حال بد ناوالنی از کاهش شدید قند خون بوده است.

وی افزود: اثر مواد شیمیایی صنعتی پیدا شده  روی لباس و انگشتان ناوالنی  ربطی به بیماری او ندارد و پزشکان اعتقادی به مسمومیت وی ندارند.

متخصصان و کادر درمان در حال انتقال ناوالنی با یک آمبولانس به فرودگاه شهر اومسک و آماده‌سازی سفر هوایی برای رهبر مخالفان دولت روسیه/ عکس: رویترز

مسمومیت احتمالی ناوالنی

 

نام:
ایمیل:
* نظر: