به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵
کد خبر: ۴۶۹۴۱
|
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳

خبردنا: در ادامه سلسه نشست های وزارت ورزش که برگزاری آنها به بهانه هفته دولت از ابتدای هفته جاری آغاز شد، امروز دوشنبه ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع این وزارتخانه رو در روی نمایندگان رسانه ها نشست تا ضمن تشریح گزارش عملکرد معاونت خود پاسخگوی سوالات هم باشد.

وی در آغاز این نشست در مورد بودجه فدراسیون ها و انتقادات مطرح شده در این زمینه گفت: وزارت ورزش یک نهاد قانونی است و بودجه دریافتی را باید قانونی هزینه کند، بودجه پرداختی به فدراسیون ها فقط برای حقوق و مزایا است چون حقوق تخصیصی به وزارتخانه هم برای این دو محور است. اعتبار فعالیتی نگرفته ایم که به فدراسیون ها هم در این چارچوب تخصیص داشته باشیم.

فرامرزیان ادامه داد: اینکه کمیته ملی المپیک بر چه اساس ٢٥ درصد تخصیص به فدراسیون ها داشته را نمی دانم اما ما بر اساس میزان دریافتی، تخصیص به فدراسیون ها داریم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش در مورد ورزشکاران و وضعیت استخدام آنها یادآور شد: ١٧٧ نفر متقاضی استخدام در سایر دستگاه ها هستند که تاکنون نتیجه نداشته است. این موضوع را به صورت رسمی به نهادها مطرح شده اما نتیجه نرسیده است.

فرامرزیان افزود: بعضی از دستگاه ها از استخدام های قبلی راضی نیستند. به همین دلیل از استخدام جدید استنکاف می کنند. ١٠١ نفر در قالب ورزش روند استخدامشان در حال پیگیری است.

وی تاکید کرد: در رابطه با استخدام ورزشکاران از مقام ریاست جمهوری گرفته تا سایر نهادهای مربوطه رایزنی داشته ایم اما نتیجه نداشته است. بیشتر این ورزشکاران هم به نهادهای خاص علاقمند هستند.

معاون توسعه منابع و مدیریت وزارت ورزش در مورد پرداخت پاداش مدال آوران تصریح کرد: سال گذشته پاداش مدال آوران بازی های آسیایی و پاراآسیایی پرداخت شد که مبلغ سنگین ٨٢ میلیارد تومان هزینه داشت. قصد داشتیم ابتدای امسال پاداش دیگر مدال آوران سال ٩٧ و همچنین سال ٩٨ را پرداخت کنیم که با معضل کرونا مواجه شدیم. با این حال و با وجود کمبود بودجه پرداخت پاداش ها را آغاز کردیم.

فرامرزیان همچنین در رابطه با قرارداد مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی و محکومیت فدراسیون فوتبال در فیفا توضیحاتی ارائه کرد و گفت: من فقط در حوزه مالی صحبت می کنم. مجموعه فعالیت های ما بر اساس قوانین است. شخصا در جریان قرارداد این مربی نبودم، البته وقتی وزارت اقتصاد و دارایی ثبت قراردادها در سامانه را الزام کرد، موضوع را به فدراسیون ها ابلاغ کردیم.

این معاون وزیر ورزش تاکید کرد: فدراسیون ها به عنوان نهادهای عمومی غیردولتی به طور مستقل عمل می کنند اما ما کمک می کنیم. رییس فدراسیونی که قبول مسئولیت می کند باید برای تمام امور برنامه ریزی داشته باشد. درست است که کمک هایی هم می شود اما باید خودشان مدیریت داشته باشند نه اینکه فقط از دولت پول بگیرند.

وی تصریح کرد: فدراسیون فوتبال مسئول کاری است که انجام شده. کمک وزارت به این فدراسیون هم فقط در حیطه کمک است. حالا خود فدراسیون می داند کمک را در چه بخشی هزینه کند.

فرامرزیان در پاسخ به پرسشی که در رابطه با رای اخیر فیفا مطرح شد و اینکه آیا فدراسیون فوتبال در این زمینه و برای تامین پول لازم درخواستی از وزارت ورزش داشته است؟ گفت: تاکنون فدراسیون فوتبال درخواست کمک از وزارت ورزش پیرامون پرونده ویلموتس نداشته است. اصلا پرداخت این رقم توسط وزارت ورزش ممکن نیست چون رقم آن خیلی بیشتر از بودجه ما است. اگر تخلفی صورت گرفته فدراسیون فوتبال باید رقم را جبران کند و خسارت را بپردازد.

نام:
ایمیل:
* نظر: