به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷
کد خبر: ۴۶۹۶۴
|
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵
در حالی که رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی راهکار اساسی در مقابله با شیوع کروناست اما به نظر می‌رسد این مهم از نگاه مسؤولان مورد غفلت واقع شده است.

خبردنا: در روزهایی که کرونا همچنان مسئله اول کشور است و پرهیز از تجمعات تنها راهکار مقابله با این ویروس مرگبار توصیه می‌شود برخی رفتارها از سوی مسئولانی که خود باید پیشگام در عمل به دستورالعمل‌های بهداشتی باشند نقض آشکار پروتکل‌هایی است که اتفاقا بارها و بارها در گفته خودشان تکرار هم می‌شود.

مناسبت‌هایی از قبیل هفته دولت فرصت‌هایی برای معرفی خدمات ارزنده نظام اسلامی به مردم است و در این روزها معمولا طرح و پروژه‌هایی افتتاح و یا شروع می‌شود تا عملکرد نظام و دولت به خوبی نشان داده شود.

حضور گروهی مسئولان و مدیران در چنین برنامه‌هایی همواره بوده و این رویه نادرست متاسفانه در شرایط کرونایی نیز هماند روزهای عادی و بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به چشم می‌خورد.

راه‌اندازی کاروان‌هایی از خودروهای اداری و ترافیک حضور مدیران و مسئولان به ویژه در دوران کرونا که برگزاری مراسماتی از قبیل جشن ازدواج محدودیت جمعیت حداکثر 10 نفره دارد چه توجیهی می‌تواند داشته باشد.

این در حالی است که حضور بسیاری از مدیران در بسیاری از برنامه‌ها ضرورتی ندارد و باید پاسخگوی استهلاک خودروی اداری و اتلاف وقت ارباب رجوعی که ساعت‌ها در اداره منتظر رسیدن مدیر است باشند.

گرچه افتتاحیه پروژه‌های هر نهاد و دستگاهی مستلزم حضور مسئول متولی است تا توضیحاتی درباره روند اجرا و بهره‌برداری از آن ارائه دهد اما این حجم از حضورها به هیچ وجه نیاز نیست و لازم است تغییر رویه داده شود.

شلوغی بیش از حد مسئولان و مردم در برنامه‌های افتتاحیه خبرنگاران را هم در تهیه خبر و تصویر مناسب چار مشکل می‌کند؛ گاه شلوغی بیش از حد اجازه ثبت یک تصویر مناسب را سلب می‌کند.

تجربه مراسمات عزاداری محرم نشان داده همراهی مردم برای رعایت اصول بهداشتی و پایبندی به مصوبه‌های ستاد مقابله با کرونا بیشتر شده و می‌طلبد مسئولان نیز همه محدودیت‌های تجمعات را با جدیت دنبال کنند و با کارهای غیر ضرور عامل ایجاد تجمعات نشوند.

شهرستان کهگیلویه در وضعیت هشدار کرونا قرار دارد ادامه غفلت و بی‌توجهی‌ها بیم رسیدن به جایگاه قرمز را دو چندان کرده است؛ قبل از اینکه چهره شهرستان با سیلی کرونا سرخ شود همه مردم و مسئولان خود را ملزم به رعایت محدودیت‌ها بدانند.

غفلت از کرونا همین است که محدودیت‌های کرونایی را نادیده بگیریم و برای عبور از خط قرمزهایی که ستاد مدیریت کرونا ترسیم کرده است خود را شماتت نکنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: