به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵
کد خبر: ۴۶۹۹۲
|
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱

خبردنا: فیلم چینی «هشتصد» علی رغم ظرفیت پذیرش حداکثر ۵۰ درصدی سالن های سینمایی در دوران همه گیری ویروس کرونا، توانست به فروش ۱۱۲ میلیون دلار در هفته نخست اکران در چین دست یابد.

سینماهای چین از اواخر ماه ژانویه تعطیل شدند و در چند هفته اخیرا به صورت تدریجی فعالیت خود را از سر گرفتند. عملکرد فراتر از انتظار فیلم «هشتصد» در گیشه خبر بسیار امیدبخشی برای صنعت جهانی سینماست که در چند ماه اخیر زیان های قابل ملاحظه ای به دلیل تعطیلی گسترده در سراسر جهان تجربه کرده است.

فیلم «هشتصد» به کارگردانی «گوان هو» که کاملا با دوربین های آیمکس فیلمبرداری شده با هزینه تولید ۸۰ میلیون دلاری توسط کمپانی خصوصی برادران هوآیی تولید شده و یکی از بلندپروازانه ترین فیلم های جنگی است که تاکنون در سینمای چین مقابل دوربین رفته است.

این فیلم حماسی روایتگر اپیزودی مهم از جنگ میان ژاپن و چین، محاصره تاریخی و دفاع از انبار سی هانگ در شهر شانگهای در سال ۱۹۳۷ است و تلاش سربازان و مردمان چینی برای حفظ شهر شانگهای در مقابل اشغالگران ژاپنی را به تصویر می کشد.

همچنین نسخه سه بعدی فیلم «هری پاتر: سنگ جادوگر» نیز با اضافه کردن ۴.۱ میلیون دلار، مجموع فروش خود در سینمای چین را به ۲۳.۳ میلیون دلار رسید.

مجموع فروش گیشه سینمای چین در سال ۲۰۲۰ تا به امروز تنها به ۵۹۰ میلیون دلار رسیده است در حالی که در بازه زمانی مشابه در سال گذشته فروش سینمای جین ۶.۳ میلیارد دلار بود.

«Tenet» به کارگردانی «کریستوفر نولان» اولین فیلم مهم هالیوودی خواهد بود از تاریخ چهارم سپتامبر (۱۴ شهریور) در چین اکران خود را آغاز می کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: