به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۷۰۲۳
|
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: 80 درصد از موارد مثبت نمونه‌های کرونا زیر ۶۰سال و عمدتا فاقد بیماری زمینه هستند.

خبردنا: لطف‌الله افروشته امروز در شورای سلامت شهرستان در خصوص عملکرد حوزه محیطی کنترل بیماری کرونا اظهار داشت: از یکهزار و 508 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی 10 هزار بازدید به عمل آمد.

معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: 13 درصد از این مراکز به دلیل عدم رعایت بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند.

افروشته همچنین از پلمب 300 واحد کارگاهی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند خبر داد.

این مسئول گفت: تا دوم شهریور ماه از سه هزار و 549 نفر نمونه‌گیری شد که نتیجه تست 793 نفر یعنی 44 درصد از آنها مثبت اعلام شد.

وی اضافه کرد: این در حالی است که درصد نمونه‌های مثبت از اسفند ماه تا دوم شهریور 22 بود.

افروشته تصریح کرد: 70 درصد مبتلایان به بیماری کرونا شهری و مابقی روستایی هستند.

وی با بیان اینکه آمار کرونا در شهرستان تشدید شده است، گفت: یک زمانی مجموع نمونه‌ها کمتر از 10 درصد مثبت بود در مرداد اما قریب به 50 درصد مثبت اعلام شد و این آمار هفتگی رو به رشد است.

وی گفت: از همه موارد مبتلا کمتر از۲۰درصد بیماری زمینه دارند و آمار بیماران گروه سنی بالای 60 سال کمتر از 17 درصد است.

این مسئول اضافه کرد: 80 درصد از موارد مثبت نمونه‌ها زیر ۶۰ سال و عمدتا فاقد بیماری زمینه هستند.

وی در خصوص تفکیک شغل بیماران گفت: از بیماران گرفتار کرونا 30 درصد از قشر زنان خانه‌دار، 30 درصد کارمندان، 6 درصد دانش‌اموزان و پنج درصد معلم هستند.

وی گفت که موج فعلی خروجی عروسی‌های قبل از محرم است موارد محرم و کنکور را شامل نمی‌شود با این وضعیت در مهر و بازگشایی مدارس بحران خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: