به روز شده در: ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۵
کد خبر: ۴۷۰۸۴
|
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸
فرماندار بویراحمد:
شهرستان بویراحمد به لحاظ بیماری کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد، پس الزامی برای بازگشایی مدارس به شکل حضوری نیست.

به گزارش خبردنا، شاهرخ کُناری فرماندار شهرستان بویراحمد در نشست پیشگیری و مقابله با بیماری کرونای این شهرستان، به موضوع بازگشایی مدارس اشاره و اظهار داشت: سه حالت بیشتر نداریم، اگر وضعیت سفید باشد، مثل سنوات گذشته بازگشایی مدارس را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد کرونا داریم. اگر وضعیت نارنجی، 50 درصد آموزش‌ها از طریق مجازی و 50 درصد نیز حضوری باشد. برای وضعیت قرمز بازگشایی مدارس نداریم.

وی افزود: طبق دستورالعمل‌ها، برای کلاس اولی‌ها به مدت یک هفته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مدارس باز می‌شود.

کُناری با بیان اینکه 40 هزار دانشجو در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می‌کنند، افزود: 70 هزار دانش آموز نیز داریم که جمعیتی بالع بر 110 دانش آموز و دانشجو در یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تحصیل خواهند کرد. لذا ما بازگشایی مدارس و دانشگاه در سطح شهرستان بویراحمد نداریم. تا برگشت شهرستان بویراحمد به وضعیت نارنجی این پیشنهاد ستاد کرونا اجرا خواهد شد.

فرماندار بویراحمد تاکید کرد: متأسفانه بعضی ادارات در بحث پیشگیری از کرونا خوب عمل نکرده‌اند. 150 کارمند ما به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی افزود: به کارمندان تذکر می‌دهیم در صورتی که پروتکل‌های بهداشتی در محیط اداری رعایت نشود، تخلف محسوب و پرونده‌ آنها به هیئت بدوی ارجاع داده می‌شود.

فرماندار بویراحمد گفت: پیشنهاد داده‌ایم که در این دو روز باقی مانده تا پایان هفته، ادارات و بانک‌ها با دو سوم نیرو فعالیت داشته باشند.

کُناری با اشاره به فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای، اظهار داشت: گاهاً مشاهده می‌شود که برای دریافت بسته‌های معیشتی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای ازدحام وجود دارد که باید تدابیر بهتری اندیشیده و با تأخیر این بسته‌ها ارائه داده شود

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
هاجربدره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
1
0
باسلام هیچ امیدی نداریم وضعیت واقعانگران کننده است درصورتی که نگران تحصیل بچه هامون هستیم
نام:
ایمیل:
* نظر: