به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۷۰۹۰
|
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲
یزدانپناه خبر داد؛
وی ادامه داد: کنترل این پیک به مراتب سخت است، زیرا توان و انرژی کادر بهداشت و درمان برای مقابله با کرونا کمتر شده است.

خبردنا؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونایی استان به ۸۵ نفر خبر داد.

به گزارش "خبرنا"؛ دکتر پرویز یزدانپناه گفت: ۲ بیمار ۸۹ و ۵۱ ساله که یک نفر باداشتن بیماری زمینه‌ای و یک نفر بدون بیماری زمینه ای، بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

وی اظهار داشت: در دوازدهمین روز از شهریورماه، ۲۶۳ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۱۲۰ نفر مبتلای قطعی هستند و ۱۸ بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی اذعان داشت: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۴۶۷۷ مورد گزارش شده است.

وی اضافه کرد: از ۲۸۵ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، بیشترین موارد مثبت در شهرستان بویراحمد (۶۰ درصد)، کهگیلویه (۲۵ درصد) و گچساران (۸ درصد) بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی یاسوج افزود: وضعیت کرونایی شهرستان گچساران از نارنجی به قرمز و شهرستان لنده از وضعیت قرمز به نارنجی تغییر یافتند.

وی ادامه داد: کهگیلویه و بویراحمد وارد پیک بیماری کروناویروس شده و آمار بستری و مرگ و میر ناشی از آن در حال افزایش بوده که بسیار نگران کننده است و اگر این روند افزایشی ادامه پیداکند در طی هفته‌های آینده شاهد مرگ و میر بسیاری در استان خواهیم بود.

وی با اشاره به افزایش آمار ابتلاء و فوتی ناشی از کرونا در استان ادامه داد: کنترل این پیک به مراتب سخت است، زیرا توان و انرژی کادر بهداشت و درمان برای مقابله با کرونا کمتر شده است.

دکتر یزدانپناه گفت: توصیه موکد ما این است که مردم از سفر‌های غیر ضروری اجتناب کرده، از حضور در تجمعات پرهیز نمایند و با رعایت فاصله گذاری و استفاده مناسب از ماسک کادر بهداشت و درمان را همراهی نمایند.
نام:
ایمیل:
* نظر: