به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۹
کد خبر: ۴۷۱۷۴
|
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸

خبردنا: مجلس یک طرف و میرسلیم طرف دیگر. به نظر می‌رسد در دعوای مصطفی میرسلیم و قالیباف، او در مجلس تنهاست. نه تنها برای ریاست مجلس فقط 12 نفر به او رأی دادند بلکه در ماجرای تعیین رئیس کمیسیون اصل 90 هم وقتی دید رأیی ندارد، از رقابت کناره گرفت.

به گزارش شرق، بعد هم قالیباف و رئیس کمیسیون عمران مجلس قبل از او شکایت کردند. مشاور قالیباف هم علیه میرسلیم توییت زد و در نهایت هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان هم ادعاهای میرسلیم را علیه قالیباف تا اینجای کار وارد ندانسته بلکه علیه میرسلیم با شکایت همان نماینده تشکیل جلسه داده بود.

با این حال مهر نوشت که حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی، سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار ارائه اسناد ادعایی مصطفی میرسلیم درخصوص رشوه ۶۵‌میلیاردتومانی شد. او گفته است هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در جلسه‌ای از میرسلیم دعوت کرد تا مستندات خود را درباره ادعای رشوه ۶۵میلیاردی به یکی از نمایندگان مجلس دهم ارائه کند که در آن جلسه این مستندات را ارائه نکرد.

غضنفرآبادی بیان کرد: بر این اساس، ما اعلام کردیم در جلسه آتی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان که چهارشنبه هفته جاری برگزار می‌شود، میرسلیم دلایل و مستندات خود را ارائه کند تا ما این مدارک و ادله را مورد بررسی قرار دهیم. غضنفرآبادی 29 مرداد گفته بود که بر اساس شکایت آقای رضایی‌کوچی از آقای میرسلیم جهت ارائه توضیحات به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان دعوت کردیم تا مستندات و مدارک خود را ارائه دهد و در نهایت این موضوع بررسی شود.

میرسلیم در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان حاضر شد ولی دلایل و مستندات محکمه‌پسندی مبنی بر اینکه یکی از رؤسای کمیسیون ۶۵ میلیارد تومان دریافت کرده، ارائه نکرد. او گفته بود آقای رضایی‌کوچی می‌تواند در دادگاه موضوع شکایتش از میرسلیم را پیگیری کند. این در حالی است که هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان بر اساس ماده ۶ قانون نظارت بر رفتار نمایندگان تصمیمی را اتخاذ خواهد کرد.

در‌حالی‌که گویا میرسلیم اسنادش را به دادگاه هم ارائه کرده و آنها هم گفته‌اند مشغول بررسی قضیه‌اند اما گویا هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان قبل از اینکه درباره میرسلیم تصمیم بگیرد خواسته یک فرصت دیگر به او بدهد. دفتر میرسلیم بعد از اظهارنظر سخنگوی هیئت نظارت در 29 مرداد بیانیه‌ای صادر و هیئت نظارت را تهدید به شکایت به کمیسیون اصل 90 کرده و اعلام کرده بود: «از آقای مهندس میرسلیم دعوت کتبی نشده بود برای حضور در جلسه و ارائه اسناد؛ از مهندس میرسلیم خواستند نسخه‌ای از اسنادی که به دادستانی داده‌ام را تقدیم ایشان کنم و ایشان هم قول دادند به دست آقای پاشایی برسانند و اساسا قراری نبود که در آن جلسه اسنادی را ارائه دهند.

به اعضای محترم هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان گفتند برای دستیابی به اعترافات نایب‌رئیس وقت کمیسیون عمران درباره دریافت ۶۵ میلیارد تومان باید از دادستانی استعلام کنند و این موضوع بخشی از پرونده آقای عیسی شریفی و هلدینگ یاس است که در دوران شهرداری آقای قالیباف تأسیس شده است. خبر منتشرشده در خانه ملت ناقص و جهت‌دار است و امیدواریم هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان برای حفظ آبروی خود و رعایت انصاف آن را اصلاح کنند؛ والا مهندس میرسلیم ناگزیر می‌شوند از طرز کار آن هیئت به کمیسیون اصل 90 شکایت کنند...».

نام:
ایمیل:
* نظر: