به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷
کد خبر: ۴۷۱۸۳
|
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹

خبردنا: آتش‌سوزی‌ها در کالیفرنیا ۳۲ هزار هکتار از اراضی این ایالت آمریکا را در نوردیده، همچنان خبرساز است و مهار نشده است.

به نوشته خبر‌گزاری رویترز، این آتش‌سوزی که در شرایط آب و هوایی سختی همچنان در حال افزایش است، ۳۲ هزار هکتار زمین را در این ایالت در نوردیده و به گفته اداره جنگل‌داری و حفاظت از آتش‌سوزی علت این حادثه همچنان در دست بررسی است.

به گفته مقامات آتش‌نشانی محلی در شهر فرزنو، این آتش‌سوزی روز دوشنبه بیش از ۲۰۰ نفر را مجبور به ترک فوری خانه‌های خود کرد.

از سوی دیگر مقامات شهر مادرا نیز که شاهد این حادثه بوده‌اند به ۱۵۷ هزار شهروند ساکن این شهر دستور داده‌اند در صورتی که احساس ناامنی کردند، منطقه را تخلیه کنند.

این آتش سوزی‌ها با عناوین مختلفی از جمله «آتش بلوط»، «آتش کریک» و «آتش دره» در رسانه‌های اجتماعی شناخته شده‌اند.

در جنوب کالیفرنیا نیز بیش از ۴۰۰ آتش‌نشان مستقر شدند تا آتش‌سوزی در بیش از ۶ هزار و ۹۰۰ هکتار جنگل را مهار کنند.

این در حالی است که تنها ۳ درصد از شعله‌های آتش عصر روز دوشنبه مهار شدند و مقامات محلی از استقرار هواپیما‌های نظامی برای مهار شعله‌های آتش خبر دادند.

آتش‌سوزی‌های جنوب شرقی لس‌آنجلس نیز که بر اثر استفاده از وسایل آتش‌بازی بر افروخته شده‌اند تنها ۷ درصدشان روز دوشنبه مهار شد.

اداره تأمین کننده برق سانفرانسیسکو روز دوشنبه اعلام کرد در مناطقی که آتش‌سوزی بیشترین خطر را به همراه دارد، جریان برق را قطع خواهد کرد.

اداره‌ای دیگر در ایالت کالیفرنیا که هدایت شبکه برق این ایالت را بر عهده دارد از شهروندان آمریکایی خواسته در مصرف برق صرفه‌جویی کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: