به روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۵
کد خبر: ۴۷۲۰۶
|
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
وی تصریح کرد: از ابتدای شیوع بیماری کروناویروس تا کنون ۵۱۰۰ نفر بیمار کرونایی در این استان بهبود یافته اند.

خبردنا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: احتمال افزایش مرگ و میر کرونایی طی دو سه هفته آینده در شهرستان بویراحمد وجود دارد و در صورتی که کرونا کنترل نشود در این شهرستان فاجعه به بار می آید.

به گزارش"خبردنا"، «دکتر پرویز یزدان‌پناه» روز چهارشنبه ۱۹ شهریورماه در نشست اضطراری ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونای استان افزود: سرعت فعلی افزایش شمار مبتلایان به کرونا و کنترل نکردن شهرستان بویراحمد، یک فاجعه مرگ و میر را طی دو تا چهار هفته آینده رقم خواهد زد.

وی اظهارکرد: با توجه به روند افزایشی ابتلاء کرونا در شهرستان بویراحمد و نیاز به بستری ۲۰ درصد و نیاز به خدمات دهی مراقبت‌های ویژه پنج درصدی در میان افراد بستری، طی هفته‌های آینده احتمال افزایش مرگ و میر در صورت توجه نکردن به هشدارها و رشد ابتلاء وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به نمونه‌های جدید دریافتی، خاطرنشان کرد: طی روزهای اخیر نزدیک به ۷۰ درصد موارد مثبت کرونایی استان کهگیلویه و بویراحمد را شهرستان بویراحمد به خود اختصاص داده است.

یزدان‌پناه با بیان اینکه ۴۶ نفر از مبتلایان کرونایی شهرستان بویراحمد مرد و ۳۷ نفر زن بودند، تصریح کرد: زیر پنج سال دو نفر، ۱۸ تا ۵۹ سال ۶۹ نفر، ۶۰ سال به بالاتر ۱۲ نفر بوده اند و ۵۳ نفری از مبتلایان این شهرستان شهری و ۳۰ نفر روستایی است.

وی ادامه داد: ۱۵ نفر از مبتلایان به کرونا در بویراحمد کارمندان ادارات از جمله آب و فاضلاب، دادگستری، فرودگاه یاسوج، کارخانه سیمان و بیمه بودند که می طلبد که ادارات استان و شهرستان‌ها جهت پیشگیری از کرونا توجه بیشتری به رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: ۲۷ نفر از مبتلایان شهرستان بویراحمد خانه دار، ۱۷ نفر دارای شغل آزاد، ۷ نفر بازنشسته، ۵ نفر از نیروهای بهداشت و درمان، ۴ نفر معلم، سه نفر دانشجو، دو نفر نظامی، یک نفر سرباز، یک نفر بیکار و یک نوزاد ۱۶ روزه بودند.

روند کرونا در حال رفتن به روستاهاست

یزدان‌پناه تاکید کرد: روند کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد بخصوص شهرستان بویراحمد در حال رفتن به سمت روستاهاست که با این وضع کنترل کرونا در شهرستان بویراحمد را مشکل تر خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه بطور متوسط روزانه ۶۰۰ نفر مراجعه کننده سرپایی به مراکز درمانی استان کهگیلویه و بویراحمد داریم، گفت: هم اکنون ۲۵۷ نفر بیمار کرونایی مشکوک و قطعی در مراکز درمانی استان بستری است که ۱۳۰ نفر بیمار مثبت قطعی و ۲۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.

کرونایی شدن۶۶۹۲ نفر در کهگیلویه و بویراحمد

یزدان‌پناه با بیان اینکه تا کنون ۶۶۹۲ نفر در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد به کرونا مبتلا شدند، تصریح کرد: از ابتدای شیوع بیماری کروناویروس تا کنون ۵۱۰۰ نفر بیمار کرونایی در این استان بهبود یافته اند.

وی با بیان اینکه طی روز دوشنبه ۱۷ شهریور ماه ۲۵۲ نمونه گرفته شده که از این تعداد ۱۳۰ مورد مثبت کرونایی بوده اند، ادامه داد: از این تعداد مثبت ۷۲ مورد مربوط به شهرستان بویراحمد، کهگیلویه ۳۷ مورد، گچساران ۱۲ مورد، چرام ۴ مورد، دنا ۴مورد و لنده یک مورد بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: طی روز سه شنبه ۱۸ شهریورماه از ۲۷۶ نمونه گرفته شده ۱۳۵ مورد مثبت کرونایی بوده اند. ۸۴ مورد مربوط به شهرستان بویراحمد، ۱۶ مورد کهگیلویه، ۱۲ مورد گچساران، ۱۳ مورد بهمئی، چرام ۶ و دنا ۴ مورد بوده است.

فوت ۹۰ بیمار کرونایی

یزدان‌پناه عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته فوت ناشی از کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد نداشته ایم اما در مجموع تاکنون ۹۰ نفر بعلت کرونا در این استان جان باختند که از این تعداد ۸۴ نفر دارای بیماری زمینه ای و ۶ نفر فاقد بیماری زمینه ای بودند.

وی ادامه داد: میزان بروز بیماری کروناویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد ۹.۴ در هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت بوده که این میزان در کشور ۴.۶ در هر ۱۰۰۰ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: میزان مرگ و میر کرونایی در کشور به ازای هر ۱۰۰هزار نفر جمعیت ۲۶.۲ بوده در حالی که این آمار در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۲.۳ است.

یزدان‌پناه تاکید کرد: تاکنون ۲۹ هزار و ۹۰۰ نفر در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد نمونه گرفته شده است. شاخص نمونه گیری در استان ۴.۱ و در کشور ۴.۱ است.

وی بیان کرد: شاخص نمونه های مثبت کرونایی در کشور ۱۱.۴ بوده که این آمار در استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۲.۴ مثبت بوده است.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
0
0
حرف فایده نداره ارامستان تعطیل کنیدبراش نگهبان بزاریداداره جات تعطیل کنیدمدارسم که شدن قوزبالاقوز
نام:
ایمیل:
* نظر: