به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۷۲۲۱
|
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی؛
دکتر یزدان پناه بیان کرد: از ۲۸۴ نمونه دریافت شده از بیماران، متاسفانه تعداد زیادی از آن‌ها به کووید ۱۹ مبتلا شدند.

خبردنا؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به ۹۲ نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه دو مورد فوتی جدید ناشی از کرونا در استان گزارش شد؛ یک بیمار ۸۸ ساله و دیگری ۹۲ ساله از یاسوج که هر دو بیمار دارای بیماری زمینه‌ای بودند.

به گزارش"خبردنا"، دکتر پرویز یزدانپناه افزود: در نوزدهمین روز از شهریور ماه، ۲۶۶ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۱۲۷ نفر مبتلای قطعی و ۲۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۵۲۰۲ مورد گزارش شده است.

دکتر یزدان پناه بیان کرد: از ۲۸۴ نمونه دریافت شده از بیماران، متاسفانه تعداد زیادی از آن‌ها به کووید ۱۹ مبتلا شدند.

یزدانپناه ادامه داد: بیشترین موارد مثبت در شهرستان بویراحمد (۴۵ درصد)، کهگیلویه (۱۸ درصد)، گچساران (۱۳ درصد)، چرام (۱۰ درصد)، دنا (۶ درصد)، باشت (۴ درصد) و بهمئی (۴ درصد) بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: برای کنترل کرونا همه باید خود را ملزم به استفاده از ماسک کرده، دست‌ها را به هیچ‌وجه به صورت خود نزنند، فاصله ۲ متری را در هر شرایطی از افراد دیگر به ویژه هنگام صحبت کردن حفظ کرده، در تجمعات شرکت نکرده و در یک‌کلام کرونا را جدی بگیرند.

وی یادآور شد: ما مجبور به ادامه زندگی با کرونا و تحمل آن تا زمان کنترل بیماری هستیم، باید روزمرگی خود را همراه با دستورالعمل‌های بهداشتی به نحوی ادامه دهیم که به اطرافیانمان آسیبی وارد نکنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: