به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۹
کد خبر: ۴۷۲۵۴
|
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴

خبردنا: به گفته یک دندانپزشک، همه گیری ویروس کرونا دلیل این است که بسیاری از افراد در حال حاضر نمی توانند دندان قروچه خود را متوقف کنند. این دندان پزشک ساکن شهر نیویورک، مقاله ای برای نیویورک تایمز نوشت که در آن بیان کرد از زمان آغاز مطالعه خود در اوایل ماه ژوئن، هر روز حداقل یک شکستگی دندان دیده است. به طور متوسط، او روزانه حدود سه تا چهار شکستگی می بیند -در بدترین روزها حداقل شش بیمار دچار شکستگی می شوند. او می گوید که “در شش هفته گذشته بیشتر از ۶ سال گذشته شکستگی دندان دیده است”.

اما چرا؟ به گفته این دندانپزشک، یکی از واضح ترین پاسخ ها وجود استرس است. به گفته او همه گیری ویروس کرونا به روش های مختلف استرس را برای بسیاری از افراد ایجاد کرده است و متأسفانه این استرس “منجر به فشردن و ساییدن می شود که می تواند به دندان آسیب برساند.” دندان ها به طور طبیعی شکننده هستند و در نتیجه همه در دندان های آسیاب خود دارای شکاف های ریزی هستند. او می گوید.دندان ها می توانند قبل از شکسته شدن بارها ضربه ببینند.

البته استرس تنها پاسخ این موضوع نیست. این امر به “تعداد بی سابقه ای” از افرادی که در طول بیماری همه گیر در خانه کار می کنند نیز مربوط می شود. مردم مناطق مختلف زندگی خود را به ایستگاه های کاری موقت تبدیل می کنند، که در بیشتر اوقات آنها را در موقعیت های غیر طبیعی بدن قرار می دهد. موقعیت های نامناسب بدن ناشی از آن می تواند باعث شود ما شانه های خود را به سمت جلو خم کنیم، و ستون فقرات را به چیزی شبیه شکل C منحنی کنیم، اعصاب عضلات گردن و شانه ما به مفصل گیجگاهی فکی یا TMJ منتهی می شود که استخوان فک را به جمجمه متصل می کند. وضعیت بد بدن در طول روز می تواند به یک مشکل سنگ زنی یا دندان قروچه در شب تبدیل شود. برای رفع این مشکل، این دندانپزشک توصیه می کند که افراد یک ایستگاه کار مناسب ایجاد کنند، به خصوص با توجه به اینکه بسیاری از مردم به کار خود در خانه ادامه می دهند.

وی می گوید: هنگام نشستن، شانه ها باید بالا و در حالت مستقیم و گوش ها باید بالای شانه ها باشد. صفحات رایانه نیز باید در سطح چشم باشند که در صورت نیاز به تنظیم، می توان صفحه خود را بر روی جعبه یا مجموعه ای از کتابها تکیه دهید. متأسفانه مشکل ساییدن دندان با توجه به این واقعیت است که بسیاری از افراد ممکن است دندان های خود را فشار دهند و خرد کنند. او می گوید که بسیاری از بیماران با شکایت از درد و حساسیت به مطب او آمده اند اما ادعا می کنند که دندان هایشان را خرد نمی کنند، حتی زمانی که او می تواند شواهد را ببیند.او می گوید شما باید از نحوه قرار گرفتن دندان های خود آگاه باشید.

وی در پایان خاطرنشان می‌کند: اگر آنها را در حال حاضر لمس می کنید، این احتمالاً “نشانه مطمئنی” است که شما به دندان های خود آسیب می رسانید و دندان قروچه می کنید. دندان های شما در واقع نباید در طول روز لمس شوند، مگر به طور فعال به هنگام جویدن و خوردن غذا، در عوض، باید فک شما شل باشد، و در هنگام بسته شدن لب ها کمی بین دندان فاصله داشته باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر: