به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۹
کد خبر: ۴۷۲۵۸
|
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ظرفیت ایجاد بومگردی در شهرستان مارگون،گفت: به سرمایه گذاران ایجاد بوم گردی در شهرستان مارگون تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می شود.

خبردنا: مجید صفایی در دیدار با فرماندار شهرستان مارگون، اظهار کرد: با برنامه ریزی های انجام شده پرداخت تسهیلات ملی ارزان قیمت بوم گردی به سرمایه گذاران این استان اولویت کاری این اداره کل در سال 99 خواهد بود.

صفایی با اشاره به ظرفیت های گردشگری شهرستان مارگون،تصریح کرد: شناسایی ظرفیت های گردشگری،معرفی جاذبه های گردشگری،جذب سرمایه گذار برای توسعه زیر ساخت های گردشگری از مهم ترین برنامه های این اداره کل در شهرستان مارگون است.

وی منطقه گردشگری شهنیز در شهرستان مارگون را مستعد برای ایجاد سرمایه گذاری در حوزه گردشگری عنوان کرد و افزود: برای حمایت از سرمایه گذاری مردم بومی منطقه شهنیز در حوزه گردشگری آمادگی کامل وجود دارد.

مدیرکل‌ میراث ‌فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی ‌کهگیلویه و بویراحمد، ادامه داد: تاکنون برای توسعه گردشگری شهرستان مارگون دولت تدبیر و امید 8میلیارد ریال تهسیلات ارزان قیمت پرداخت کرده است.

صفایی بیان کرد: این میزان تسهیلات برای ایجاد اردوگاه گردشگری به سرمایه گذار پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه  این پروژه تاکنون 20درصد پیشرفت فیزیکی دارد،گفت: در صورت همکاری بانک عامل با سرمایه گذار در چند ماه آینده شاهد افتتاح این پروژه در شهرستان مارگون خواهیم بود.

شهرستان مارگون در استان کهگیلویه و بویراحمد با مصوبه دولت در دی ۱۳۹۸ تشکیل شد.

شهرستان جدید مارگون با جمیعیتی حدود ۲۱ هزار نفر در فاصله ای حدود ۶۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: