به روز شده در: ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۵
کد خبر: ۴۷۴۰۹
|
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
مشکل اعتبارات پروژه تله کابین یاسوج با همکاری بانک‌های عامل طرف قرارداد، قابل حل است.

به گزارش "خبردنا": شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، سال هاست که نام پایتخت طبیعت ایران را یدک می‌کشد، در حالی که با کمبود زیرساخت‌های لازم دست و پنجه نرم می‌کند و برخی از پروژه های تفریحی و گردشگری در این شهر، به دلیل عدم اعتبار لازم ناقص رها شده‌اند.

حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد معتقد است در تکمیل پروژه‌های عمرانی اولویت با پروژه‌های نیمه تمام است.

وی صنعت گردشگری را  یکی از مهمترین بخش‌ها در زمینه اشتغال‌زایی در استان  می‌داند و بر حمایت از سرمایه‌گذاری در این بخش تاکید دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ظرفیت‌های بسیار بالای استان در زمینه گردشگری، از بهره‌برداری 9 پروژه در این بخش تا پایان دولت تدبیر امید خبر داد.

پروژه تله‌کابین یاسوج که قرار است  بر فراز منطقه گردشگری آبشار به اجرا برسد، یکی از پروژه‌های نیمه تمام به شمار می‌آید که چشم انتظار تزریق اعتبار لازم است.

مجید صفایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مشکلات پیش‌آمده در تامین اعتبار لازم برای این پروژه، اظهار‌داشت: در رایزنی با بانک عامل در تهران با محوریت معاونت اقتصادی استانداری مقرر‌شد، اعتباراتی در اختیار سرمایه‌گذار پروژه گذاشته‌شود و پیمانکار آمادگی‌دارد در صورت وصول اعتبارات روند اجرایی را ادامه دهد.

وی افزود: علاوه بر این در سال جهش تولید تسهیلاتی برای این پروژه در نظر گرفته‌شده، که با انعقاد تفاهم‌نامه از طرف میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با یکی از دو بانک گردشگری یا سپه این تسهیلات فراهم و در اختیار سرمایه گذار قرار می‌گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: