به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۷۴۱۷
|
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰

خبردنا: ماریام پطروسیان 26 ساله دسامبر 2019 پسرش آرتیوم را با عمل سزارین به دنیا آورد. بارداری او مشکل دار نبود اما هنگام زامیان پزشکان به طرز تکان دهنده ای با نوزادی مواجه شدند که بیش از 80 درصد بدنش را خال های بزرگ پوشانده است.

این خال ها ملانوسیتیک مادرزادی نامیده می شود و ضایعات پیگمانته ای هستند که معمولا در موقع تولد ظاهر می شوند، بعضی از انواع آن احتمال تبدیل شدن به ملانوم را دارند و از طرفی شکل ظاهری آن برای کودک و والدین او نگران کننده است.

در بدو تولد پزشکان به تارون (28 ساله) پدر این نوزاد گفتند که او از اسپینا بیفیدا (مهره‌شکاف) نیز رنج می برد، بدان معنی که ستون فقرات نوزاد به درستی رشد نکرده است. عمل جراحی انجام شد و مادر تا پنج روز نوزادش را ملاقات نکرد.

در آن زمان پزشکان به والدین آرتیوم هشدار دادند که خطر افزایش ابتلا به سرطان پوست او را تهدید می کند و مشخص نیست تا چه زمانی عمر می کند.

آرتیوم دو برادر به نام های نارک 3 ساله و آرتور 2 ساله نیز دارد. آنها از مادرشان پرسیده اند چرا بدن برادر کوچکشان به شکلات آغشته است.

مادر آرتیوم می گوید نگاه اطرافیان آزاردهنده است اما برخی نیز او را هدیه ای از جانب خدا می دانند.

این نوزاد همچنین دارا عارضه ای در مغز است که باعث تشنج های گاه و بیگاه می شود.

معمولا خال های ملانوسیتیک قابل برداشتن هستند اما اینکه نوزادی بیش از 80 درصد بدنش را این خال ها تشکیل بدهند اتفاقی نادر است.

نام:
ایمیل:
* نظر: