به روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳
کد خبر: ۴۷۴۴۵
|
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛
وی ادامه داد: بیشترین موارد مثبت در شهرستان بویراحمد (۴۰ درصد)، گچساران (۳۳ درصد)، بهمئی (۱۷ درصد) و باشت (۱۰ درصد) بوده است.
خبردنا؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به ۱۱۷ نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه دو مورد فوتی جدید ناشی از کرونا در استان گزارش شده است تا تعداد مرگ‌های ناشی از کرونا در استان افزایش یابد.

به گزارش"خبردنا"، دکتر پرویز یزدانپناه افزود: ۲۷۳ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۱۱۸ نفر مبتلای قطعی و ۱۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۶۲۰۶ مورد گزارش شده است.

دکتر یزدانپناه بیان کرد: از ۱۸۲ نمونه دریافت شده از بیماران، متاسفانه درصد بالایی از آن‌ها به کووید ۱۹ مبتلا شدند.

وی ادامه داد: بیشترین موارد مثبت در شهرستان بویراحمد (۴۰ درصد)، گچساران (۳۳ درصد)، بهمئی (۱۷ درصد) و باشت (۱۰ درصد) بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: برای کنترل کرونا همه باید خود را ملزم به استفاده از ماسک کرده، دست‌ها را به هیچ‌وجه به صورت خود نزنند، فاصله دو متری را در هر شرایطی از افراد دیگر به ویژه هنگام صحبت کردن حفظ کرده، در تجمعات شرکت نکرده و در یک‌کلام کرونا را جدی بگیرند.

وی یادآور شد: ما مجبور به ادامه زندگی با کرونا و تحمل آن تا زمان کنترل بیماری هستیم، باید روزمرگی خود را همراه با دستورالعمل‌های بهداشتی به نحوی ادامه دهیم که به اطرافیانمان آسیبی وارد نکنیم.

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر: