به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷
کد خبر: ۴۷۴۴۶
|
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۸
کمبود امکانات و صعب‌العبور بودن مناطق کوهستانی دلیل تأخیر در کنترل آتش‌سوزی در مناطق مختلف استان است.

خبردنا: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش سوزی در شهرستان لنده از روز پنجشنبه آغاز شد و از همان ساعات اولیه نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری استان به همراه نیروهای مردمی، هلال‌احمر، بسیج و سپاه در منطقه حضور یافتند و به اطفای حریق اقدام کردند.

حکمتیان در ادامه افزود: همزمان با آتش سوزی در شهرستان لنده در چهار نقطه دیگر استان با آتش سوزی مواجه بودیم که این عامل خود باعث اتلاف وقت و انرژی و به طول انجامیدن اطفا حریق در لنده شد.

وی تصریح کرد: آتش سوزی در منطقه کوه سفید شهرستان لنده که از مناطق صعب العبور محسوب می‌شود اتفاق افتاده بود و حتی بالگردهای امدادی که به اقدام به هلی برن نیرو می‌کردند با مشکلاتی روبه‌رو شده، و نیروها پس از پیاده شدن از بالگرد حدود چهار ساعت تا محل آتش سوزی را پیاده طی می‌کردند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خاطر نشان کرد: چهل دستگاه دمنده برای مهار آتش‌سوزی به شهرستان لنده ارسال شد، و ما همچنان در تجهیزات لازم برای مهار آتش‌سوزی دارای ضعف هستیم، که امیدواریم با همکاری مجموعه استانداری و حمایت رئیس کل سازمان جنگلها،منابع‌طبیعی و آبخیزداری کشور بتوانیم مشکلات مربوط را در این حوزه مرتفع کنیم.

وی در ادامه از کنترل آتش در لنده خبر داد و افزود: هم‌اکنون تعداد 40 نیرو از سایر شهرستان‌های استان به جز نیروهای شهرستان لنده در منطقه حضور دارند و تا کنترل کامل آتش در منطقه مستقر هستند.

حکمتیان با اشاره به دخالت عوامل انسانی در بیش از نود درصد آتش‌سوزی‌ها در استان، افزود: پایش آتش سوزی در منطقه کوه سفید شهرستان لنده در حال انجام است، و تا پایان کار پایش نمی‌توان آمار دقیق میزان خسارت وارده را عنوان کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: تا قبل از سال 99 تعداد موجودی دستگاه‌های دمنده در استان 43 دستگاه بود، که با پیگیری‌های استاندار استان این تعداد هم اکنون به 200 دستگاه رسیده و در تلاش هستیم تا حد توان دستگاه‌ها و تجهیزات لازم را برای مقابله احتمالی با آتش‌سوزی فراهم نماییم.

نام:
ایمیل:
* نظر: