به روز شده در: ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۵
کد خبر: ۴۷۴۴۷
|
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۴
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به تاثیر کرونا بر شرایط اقتصادی ممکن است در آینده با افزایش نرخ بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد مواجهه باشیم.

خبردنا: " پروانه نیک‌مرام " با بیان اینکه آخرین نرخ اشتغال استان ۱۲ درصد است، گفت: در سال جاری شرایط کرونا تاثیر بسیار بدی بر اقتصاد گذاشته و ممکن است در آینده با افزایش نرخ بیکاری مواجهه باشیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص وضعیت نرخ اشتغال در استان افزود: بیماری کرونا بر اقتصاد کشور و اشتغال تاثیر منفی داشته است و در کهگیلویه و بویراحمد مانند سایر نقاط سبب ایجاد مشکلاتی برای اقتصاد شد به همین منظور دولت در بحث تسهیلات کرونا ۲۲۵ میلیارد تومان به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داد.

نیکمرام با اشاره به اینکه در فاز اول دستور پرداخت ۵۰ درصد تسهیلات کرونا پرداخت شد، تاکید کرد: ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی افزود: در حال حاضر به میزان ۵۸ میلیارد تومان آمادگی پرداخت تسهیلات را داریم.

نیکمرام با بیان اینکه آخرین نرخ اشتغال کهگیلویه و بویراحمد ۹۵ /۱۲ درصد است، افزود: در تابستان سال گذشته نرخ بیکاری به دلیل تسهیلات روستایی و حتی بارش‌ها تک رقمی شد، اما در سال جاری شرایط کرونا تاثیر بسیار بدی بر اقتصاد کشور داشته و ممکن است در آینده با افزایش نرخ بیکاری مواجه شویم.

نام:
ایمیل:
* نظر: