به روز شده در: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹
کد خبر: ۴۷۴۷۵
|
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷

خبردنا:

استقلال تهران پس از تساوی مقابل الشرطه عراق برای صعود از دور گروهی به پیروزی مقابل الاهلی عربستان نیاز دارد.
 
تیم فوتبال استقلال تهران در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شب گذشته به مصاف تیم الشرطه عراق رفت و به نتیجه تساوی یک بر یک دست پیدا کرد. این نتیجه تساوی شانس صعود آبی پوشان به دور بعدی را زنده نگه داشت، اما آن‌ها کار سختی برای عبور از دور گروهی خواهند داشت.

استقلال تهران با توجه به تساوی برابر الشرطه و انصراف الوحده امارات، اکنون با انجام سه بازی به دو امتیاز دست پیدا کرده است. آن‌ها مقابل الشرطه در بازی رفت هم با نتیجه یک بر یک به تساوی رسیده بودند و مقابل الاهلی هم شکست خوردند.

در حالیکه اکنون آبی پوشان تنها یک بازی دیگر در مرحله گروهی پیش رو دارند، سرنوشت سه امتیاز بازی مقابل الاهلی در روز چهارشنبه سرنوشت ساز خواهد بود. با توجه به فاصله سه امتیاز استقلال با الشرطه، آن‌ها اگر به نتیجه‌ای غیر از پیروزی دست پیدا کنند مطمئنا نمی‌توانند از دور گروهی به مرحله بعدی برسند.

استقلال تنها در صورت پیروزی برابر الاهلی می‌تواند به دور بعدی صعود کند. استقلال باید در هرصورت الاهلی را شکست دهد. درصورت پیروزی یک بر صفر آمار تفاضل و گل زده و خورده استقلال و الشرطه برابر خواهد شد و با توجه به اینکه الشرطه یک کارت قرمز در این رقابت‌ها دریافت کرده است، استقلال صعود خواهد کرد. پس هرنتیجه‌ای که در مقابل الاهلی منجر به پیروزی استقلال شود، استقلال را راهی مرحله بعد خواهد کرد؛ اگر تنها استقلال در دیدار بعد کارت قرمز دریافت نکند.

قوانین AFC گل زده در بازی رفت و برگشت را در دور جدید لیگ قهرمانان حذف کرده است و طبق معیار‌ها اگر امتیازات دو تیم برای صعود به مرحله بعدی یکسان باشد آن زمان به ترتیب تعداد امتیاز کسب شده، تفاضل گل، میزان گل زده محاسبه می‌شود.

با توجه به قوانین جدید اگر دو تیم در شرایط گفته شده هم یکسان باشند آن زمان تفاضل گل برتر از تمام بازی‌های مرحله گروهی و تعداد گل‌های بیشتری که از همه مسابقات گروهی به ثمر رسیده است اعمال خواهد شد.

شرایط جدول رده بندی گروهی A را مشاهده می‌کنید که تیم الاهلی با کسب ۶ امتیاز صعود به دور بعدی را مسجل کرده است و الشرطه هم برای مشخص شدن وضعیتش در صعود به مرحله بعدی منتظر رویارویی آبی پوشان و نماینده عربستان می‌ماند.

استقلال چگونه از گروه A صعود می‌کند؟

نام:
ایمیل:
* نظر: