به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
کد خبر: ۴۷۵۷۶
|
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶
استاندار کهگیلویه و بویراحمد؛
وی اظهار داشت: پزشکان و پرستاران با تمام وجود و فداکاری در تلاش هستند تا سلامتی جامعه را تضمین کنند و مردم باید قدردان زحمات این عزیزان باشند.
خبردنا؛ استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی از خدمات دهی به ارباب رجوع‌های بدون ماسک خودداری کنند.

به گزارش "خبردنا"، حسین کلانتری در نشست ستاد استانی کرونا با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار داشت: تمام دستگاه‌های خدمات رسان، به افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند خدمات ارائه ندهند و با افرادی که در عدم استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی سماجت می‌کنند، برخورد قاطع صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: هدف ما سخت‌گیری تضمین سلامت مردم بوده و همه باید تلاش کنیم زنجیره شیوع کرونا قطع شود تا جامعه به زندگی عادی و بدون استرس برگردد.

کلانتری در ادامه بر آگاه سازی افراد نسبت به خطرات شیوع ویروس کرونا تاکید کرد و افزود: باید از همه ظرفیت‌ها برای آگاه‌سازی و فرهنگ‌سازی رعایت مسائل بهداشتی استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه اصل بر تشویق و تجلیل از افرادی هست که به نحو احسنت مسائل بهداشتی را رعایت می‌کنند، بیان کرد: تاکسی‌ها و اتوبوس‌های درون شهری و برون شهری از سوار کردن افراد بدون ماسک خودداری کنند و دفاتر پیشخوان ظرف ۴۸ ساعت فرصت دارند نسبت به مناسب سازی فضای خود برای حفظ سلامت ارباب رجوع اقدام کنند.

کلانتری ضمن تقدیر از پزشکان و پرستاران حاضر در خط مقدم مقابله با کرونا اظهار داشت: پزشکان و پرستاران با تمام وجود و فداکاری در تلاش هستند تا سلامتی جامعه را تضمین کنند و مردم باید قدردان زحمات این عزیزان باشند.

وی با اشاره به آمار ارائه شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی افزود: طبق آمار ارائه شده هم اکنون میزان ابتلا افراد به ویروس کرونا در استان بیش از میانگین کشوری بوده و باید تلاش شود تا با بیشتر کردن تعداد آزمایش‌ها مبتلایان به ویروس کرونا شناسایی شده و جداسازی و قرنطینه مناسب صورت گیرد.

کلانتری افزود: در هفت سال گذشته تخت‌های بیمارستانی و تجهیزات بخش‌های مختلف رشد خوبی داشته، اما همچنان در برخی از زیرساخت‌ها دچار ضعف هستیم که اگر در شرایط سخت کرونایی قرار بگیریم، سطح آسیب پذیری استان نگران کننده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: