به روز شده در: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
کد خبر: ۴۷۶۰۵
|
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
«مارگون » در برزخ روستا و شهر ؛
شهر مارگون مرکز شهرستان تازه تاسیس مارگون همچون روستای بزرگی می‌ماند که از داشتن امکانالت و زیرساخت‌های اولیه برخوردار است.

به گزارش خبردنا، شهر سردسیری و زیبای مارگون مرکز شهرستان تازه تاسیس مارگون در 70 کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده که از داشتن حداقل امکانات شسهری همچون فضای سبز محروم است.

شهر مارگون با دارا بودن جمعیتی افزون‌بر شش هزار نفر دارای موقعیت خاص جغرافیایی و خوش آب و هوا بوده و از عمده شهرهای کوچکی بوده که وابسته به کمک‌‍‌های دولتی بوده و در واقع نقطه گلوگاه سردسیری شهرستان بویراحمد است.

شهر مارگون هم اکنون در برزخ شهر و روستا مانده است زیرا نه مبلمان شهری دارد و نه به مثابه یک شهر با دارا بودن خدمات و امکانات شهری می‌ماند، بلکه همچون روستای بزرگی می‌ماند که عنوان شهر را با خود به یک می‌کشد.

رئیس شورای شهر مارگون می‌گوید: شهرداری این شهر به دلیل سردسیری بودن و بارش شدید برف، در واقع 6 ماه از سال هیچ گونه درآمدی ندارد و با عنایت به شاخص‌های اعم از مهاجرت پذیری و شرایط بکر آب و هوایی و فاصله 70 کیلومتری تا مرکز استان، بسیار محروم مانده است.

محمد دانشی‌نسب مارگون را از فضای سبز شهری، پارک و مکان‌های تفریحی محروم دانست و افزود: حقوق و مزایای پرسنل شهرداری به مدت 4 ماه به مبلغ 400 میلیون تومان معوق مانده که نیازمند حمایت جدی سازمان شهرداری‌های کشور هستیم.

وی بدهی شهرداری مارگون به پیمانکاران را 500 میلیون تومان عنوان کرد و ادامه داد: بدهی جاری شهرداری بابت انجام پروژه‌های عمرانی به مبلغ 600 میلیون تومان بوده و پروژه ورودی شهر به دلیل نبود اعتبار اجرایی نشده است.

دانشی‌نسب خاطرنشان کرد: ماشین آلات شهرداری مستهلک شده و نیاز مبرم به ماشین حمل زباله نیمه سنگین، غلتک راهسازی، بیل میکانیکی و کمپرسی برای امورات شهر و شهرداری داریم.

بدون شک شهر مارگون با توجه به نبود درآمد پایدار توسط شهرداری نیازمند توجه بیش از پیش متولیان شورای برنامه ریزی استان و شهرستان و همچنین سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور است.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مارگون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
0
0
سهم اعتبار شهرستان مارگون در سال ۹۹ چی شد؟؟؟
نام:
ایمیل:
* نظر: