به روز شده در: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
کد خبر: ۴۷۶۷۴
|
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳

خبردنا: رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی یاسوج، نبود خودروی نردبان دار را یکی از مهمترین مشکلات سازمان آتش نشانی یاسوج عنوان کرد و گفت: همچنین سازمان مشکلات دیگری از جمله کمبود خوروی سبک و لباس ضد حریق را دارد.

“محمد رستمی” در گفت و گو با خبردنا افزود: روزانه حدود ۵۰۰ تماس تلفنی با سازمان آتش نشانی یاسوج داریم که از این تماسها تنها ۱۰ درصد واقعی و مابقی یا تماس اشتباهی و یا مزاحمت است.

وی با بیان اینکه تعداد ماموریت‌های سال گذشته سازمان ۸۶۷ مورد بوده اند، تصریح کرد: طی ۶ ماهه نخست سال جاری ۶۹۷ مورد ماموریت انجام گرفته که با توجه به آمار ثبت شده کاهش ماموریتهای انجام گرفته را داشته ایم که می توان علت این کاهش را مربوط به آموزش، اطلاع رسانی و رسانه ها دانست.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی یاسوج اظهار کرد: حدود ۲۰ درصد ماموریت‌ها مربوط به آتش سوزی مزارع و منابع طبیعی بوده که در فصول گرم سال اتفاق می افتد و معمولا علت مشخصی ندارند.

رستمی تاکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون محبوس شدن در آسانسور و منازل حدود ۴۰ درصد از ماموریت‌های سازمان را به خود اختصاص داده اند.

وی نبود خودروی نردبان دار را یکی از مهمترین مشکلات سازمان آتش نشانی یاسوج بیان کرد و ادامه داد: همچنین سازمان مشکلات دیگری از جمله کمبود خوروی سبک و لباس ضد حریق را دارد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی یاسوج  بیان کرد: هم اکنون با سه ایستگاه عملیاتی و ۶۰ نفر نیرو که از این تعداد ۱۰ نفر نیروی ستادی و ۵۰ نفر نیروی عملیاتی هستند به شهروندان خدمات رسانی می کنیم.

رستمی در خصوص توصیه ایمنی به مردم بیان کرد: با توجه به فرارسیدن فصل سرما هشدارهای ایمنی از جمله بازدید و بررسی بخاری‌ها و دودکش‌ها را در برنامه داشته باشند که مشکلی برای آن‌ها پیش نیاید/ایسنا

نام:
ایمیل:
* نظر: