به روز شده در: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
کد خبر: ۴۷۷۶۸
|
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد:
سخنگوی وزارت بهداشت از آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در ایران تا امروز 17 مهرماه خبر داد.

خبردنا: سیما سادات لاری آخرین وضعیت مبتلایان، بهبودیافتگان و جانباختگان با ابتلا به کروناویرس در ایران را تا امروز هفدهم مهرماه اعلام کرد.

لاری با بیان اینکه از دیروز تا امروز ۱۷ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴ هزار و ۳۹۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۵۲ نفر از آنها بستری شدند گفت : مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴۸۸ هزار و ۲۳۶ نفر رسید.متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۳۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۷ هزار و ۸۸۸ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام این خبر که خوشبختانه تاکنون ۳۹۹ هزار و ۳۰۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند افزود: ۴۳۳۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.تا کنون چهار میلیون و ۲۳۲ هزار و ۶۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری تاکید داشت: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند.استانهای کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

نام:
ایمیل:
* نظر: