به روز شده در: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶
کد خبر: ۴۷۸۵۴
|
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۹۵۰۵ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
خبردنا؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کووید ۱۹ استان به ۱۸۰ نفر خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۴ هم استانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

به گزارش"خبردنا"، دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: سن افراد متوفی فوق ٣٣،٤٦،٤٩ و ٨٠ سال بوده است و دو نفر از متوفیان فوق فاقد بیماری زمینه‌ای بوده‌اند.

وی ادامه داد: هم اکنون ۳۱۴ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۴۰ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۲۱ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۹۵۰۵ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی اذعان داشت: از ۱۷۰ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه و دنا و بقیه موارد در سایر شهرستان‌های استان بود. روند افزایشی موارد مثبت در شهرستان دنا در طی یکی دوهفته گذشته قابل توجه بوده است و لازم است مردم این شهرستان رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی را بنمایند که در غیر این صورت وضعیت این شهرستان قرمز می‌شود.

دکتر یزدانپناه با بیان اینکه هم اکنون شرایطی را تجربه می‌کنیم که در ابتدای شهریورماه نسبت به وقوع آن هشدار داده بودیم، تصریح کرد: وضعیت فعلی شاید نتیجه عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در نیمه دوم مرداد و شهریور باشد. با توجه به پایان رسیدن ماه‌های محرم و صفر و شروع ماه ربیع الاول از مردم شریف استان خواهش داریم که یا مراسمات خود را به تعویق بیاندازند و یا با حداقل افراد خانواده و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در فضای باز برگزار کنند و به این موضوع توجه کنند که در شرایط کنونی مبتلا شدن خانوادگی شده است و سن مرگ و میر در اثر کرونا به میانسالی کاهش پیدا کرده است.

وی یادآور شد: در شرایط موجود لازم است که همه مردم از ماسک استفاده کنند، رعایت فاصله گذاری فیزیکی در مراودات (حداقل ٢ متر) را داشته باشند، عدم مراجعه به مکان‌های پرخطر، عدم حضور در هر نوع تجمعی، پرهیز از سفر و عدم نشست‌های خانوادگی می‌تواند در پیشگیری از شیوع کرونا موثر باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ضمن تاکید بر پایبندی بیش از پیش مردم به رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، خاطرنشان کرد: با افزایش رفتار تهاجمی ویروس، شمار جان باختگان کرونایی در همه جای کشور و همچنین در استان ما مدام رو به افزایش است.
نام:
ایمیل:
* نظر: