به روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۱
کد خبر: ۴۷۹۴۳
|
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی از بلاتکلیفی متقاضایان دریافت تسهیلات کرونایی در بانک‌‌ها انتقاد کرد و گفت: پرداخت تسهیلات کرونا تمدید شد.

مهدی روشنفکر در گفت‌وگو با خبردنا، اظهار داشت: پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا از جمله سیاست‌های مناسب دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای حفظ اشتغال بنگاه‌های اقتصادی و صیانت از نیروی کار بوده است.

وی با اشاره به اینکه 14 رسته فعالیت شغلی که بیشترین آسیب را از ویروس کرونا متحمل شده‌اند می‌توانند از تسهیلات حمایتی کرونا بهره مند شوند، عنوان کرد: همچنین این رسته‌ها در قالب لیست بیمه و خویش فرمایی پرداخت و شامل رانندگان درون و برون شهری نیز می‌شود.

نماینده مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اتمام مدت زمان ثبت نام و پرداخت تسهیلات کرونا، یادآور شد: با تصمیم ستاد ملی کرونا، پرداخت تسهیلات واحدهای خسارت دیده از این ویروس منحوس تا یک ماه دیگر تمدید شد.

روشنفکر با بیان اینکه 225 میلیارد تومان تسهلات برای خسارت دیدگان از کرونا به استان اختصاص یافت، افزود: تاکنون تنها 20 میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت شده است.

عضو ناظر شورای اشتغال کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: آمار و اطلاعات تسهیلات اشتغالزایی و کرونایی را به‌طور مستمر از منابع داخل استان و در سطح کشور دریافت می‌کنم و تاکنون صاحبان کسب و کار و صنوف استان بیش از 61 میلیارد تومان تسهیلات با تایید دستگاه‌های اجرایی و اداره کار به بانک‌ها ارائه داده‌اند.

روشنفکر ادامه داد: با وجود اینکه نیاز به پرونده سازی آنچنانی نداشته و حتی بیشتر آنها بدون نیاز به ضامن هستند ولی بیش از 40 میلیارد تومان از تقاصاهای مردم در بانک‌ها بلاتکلیف بوده که می‌بایست بانک‌های استان در مدت زمان باقی مانده با تعیین شعب خاص و تشکیل تیم کاری زبده نسبت به پرداخت این وامها اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی نیز به متقاضیان اطلاع دهند هر چه سریعتر به بانک‌ها مراجعه و تکمیل پرونده نمایند تا نتیجه خوبی از این تسهیلات حاصل شود، بیان کرد: به صورت مستمر روند عملکرد بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی را رصد و پیگیری می‌کنم.

روشنفکر با اشاره به قانون توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و تسهیلات شش درصدی مربوط به آن بیان کرد: 20 هزار میلیارد تسهیلات از منابع صندوق توسعه ملی برای این موضوع مهم اختصاص یافت که سهم استان ما 2.55 درصد بوده و تاکنون حدود 440 میلیارد تومان از آن به استان ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: این فرصت بسیار مناسبی برای توسعه مشاغل روستایی و کسب و کارهای راکد بوده و می بایست تلاش کنیم به نحوی مطلوب از این فرصت برای رونق اقتصادی استان و جلوگیری از مهاجرت به شهرها استفاده کنیم.

روشنفکر گفت: اقدامات خوبی انجام شده اما مدتی است پرداخت این تسهیلات متوقف شده، انتظار است بانک‌های توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک، صندوق کارآفرینی همکاری بیشتری داشته باشند تا با جذب باقی مانده اعتبارات گامی در راستای کاهش نرخ بیکاری برداشته شود.

وی به عدم تکمیل و راه اندازی برخی از طرح‌های اقتصادی به دلیل کمبود منابع مالی ناشی از نوسانات بازار و افزایش قیمت ها اشاره کرد و از بانک‌ها خواست نسبت به پرداخت تسهیلات متمم برای راه اندازی این طرحها اقدام کنند.

روشنفکر اشاره‌ای به مشکل نقدینگی مزارعه پرورش ماهی، دام و طیور به دلیل افزایش قیمت نهاده‌ها و خوراک داشتند و خواستار تامین سرمایه در گردش این طرح‌ها از طریق سیستم بانکی شدند و همچنین بر پرداخت تسهیلات و دیعه مسکن و ازدواج تاکید کردند.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
0
1
مواظب باش چش نخوری؟؟؟؟؟؟
نام:
ایمیل:
* نظر: