به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲
کد خبر: ۴۷۹۴۴
|
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
با احداث ۳ کیلومتر جاده بخش کبگیان بویراحمد به جاده ملی پاتاوه-دهدشت متصل و برای همیشه از بن بست فعلی رها می‌شود.

به گزارش خبردنا،  با احداث 3 کیلومتر جاده بخش کبگیان از توابع شهرستان بویراحمد به جاده ملی پاتاوه-دهدشت متصل و برای همیشه از بن بست رهایی می‌یابدو مطالبه بحق چندین ساله مردم این دیار محقق و انتظار دیرینه آنان از مسئولان به سر می‌رسد.

اتصال بخش کبگیان از توابع شهرستان بویراحمد به جاده ملی «پاتاوه-دهدشت» در سال‌های اخیر تنها در حد خواسته مردم و حرف از مسئولان مانده و در واقع هیچ اقدام عملی صورت نگرفته است.

بخش کبگیان با جمعیتی افزون بر 12 هزار نفر از دو دهستان چنار و کبگیان تشکیل شده که با اتصال این 3 کیلومتر جاده حتی دیگر مشکل ارتباط بین بخشی این دو بخش رفع می‌شود و تردد به مرکز بخش به سهولت امکان پذیر است.

بررسی‌های میدانی خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد جمعیت دهستان چنار به دلیل خوش آب و هوایی منطقه و محل ییلاق عشایر بودن، از 15 اسفندماه تا 15 مهرماه جمعیتی دو برابر شرایط عادی را سکونت می‌دهد.

خواسته به حق مردم

مهدی روشنفکر نماینده بویراحمد، دنا و مارگون در بازدید 13 شهریورماه امسال وزیر راه و شهرسازی از اسلامی خواسته بود که اتصال بخش  کبگیان به جاده پاتاوه _ دهدشت و آسفالت روستاهای این مسیر به عنوان خواسته به حق مردم را پیگیری کند.

روشنفکر همچنین به همراه نصیری‌راد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد از مسیر مورد بحث بازدید کرد و از متولیان امر خواست برای تعیین تکلیف این پروژه در کمترین زمان ممکن اقدام کنند، تا جایی که نصیری‌راد قول داد امسال ابنیه‌های این مسیر را تکمیل کند.

تکمیل پروژه گرانتر شده است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه برای اتصال بخش کبگیان به جاده «پاتاوه-دهدشت» باید در مسیر پیشنهادی دو دستگاه پل احداث شود، افزود: یک مورد نیمه تمام رها شده و دیگری نیز باید از صفر آغاز شود که هر دو تا پایان سال به اتمام می‌رسند.

نصیری‌راد با تاکید بر اینکه تنها  300 میلیون اعتبار داریم و تعهد اضافه بر تخصیص جرم دارد، ادامه داد: این پروژه سال گذشته با یک میلیارد تومان اعتبار تکمیل و به بهره برداری می‌رسید ولی هم اکنون با گرانی‌ها بدون شک هزینه تمام شده پروژه نیز افزایش پیدا کرده است.

به گزارش تسنیم، نقش راه ارتباطی در توسعه همه جانبه مناطق بر هیچ کسی پوشیده نیست و امید می‌رود مسئولان و متولیان امر برای کمک و تسریع دادن به سرعت قطار توسعه در بخش کبگیان همت کنند.

انتهای پیام/541/ی

نام:
ایمیل:
* نظر: