به روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۸
کد خبر: ۴۷۹۴۷
|
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱

خبردنا: اووهنس هاوسیپیان که در ارتش منطقه قره باغ خدمت می کند از خط مقدم درگیری ها مرخصی دو روزه گرفت و با ماریام سرکیسیان ازدواج کرد. این زوج قبل از شروع درگیری ها میان ارمنستان و آذربایجان جشن عروسی خود را برنامه ریزی کرده بودند.

اووهنس که با یونیفرم نظامی به جای لباس دامادی در مراسم جشن عروسی خود حضور یافته بود ابراز امیدواری کرد که جنگ زودتر تمام شد و همه از خط مقدم درگیری ها بازگردند.

در قره باغ از صبح امروز آتش بس اعلام شده اما جمهوری آذربایجان و ارمنستان یکدیگر را به نقض آتش بس متهم کردند.

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان ساعتی پیش در صفحه رسمی توئیتر خود مدعی شد: به رغم دور بودن توووز، داش‌کسن و گده‌بی از منطقه درگیری، این نواحی از سوی ارتش ارمنستان مورد حمله قرار گرفتند که نقض آتش‌بس بشردوستانه دیگر از جانب ارمنستان است. این کشور برای سومین بار رژیم آتش بس را نادیده گرفته و آن را نقض کرده است.

در همین حال نیکول پاشینیان نخست ‌وزیر ارمنستان قبل از طرح این ادعا از سوی جمهوری آذربایجان با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که طرف ارمنی به پایبندی به رژیم آتش‌بس ادامه می‌دهد.

درگیری‌های نظامی نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان از ششم مهر ماه گذشته آغاز شده و همچنان در محورهای مختلف منطقه مورد مناقشه قره باغ و مناطق اشغالی اطرف آن ادامه دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: