به روز شده در: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۵
کد خبر: ۴۷۹۹۹
|
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
خبردنا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خواستار اعمال محدودیت‌های سختگیرانه در شهرستان بویراحمد شد و گفت: وضعیت نگران کننده است.

به گزارش "خبردنا"، پرویز یزدان‌پناه امروز در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا اظهار داشت: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون ۱۰۴ هزار و ۵۰۰ نفر به مراکز درمانی این استان مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۷ هزار و ۴۴۵ نفر بستری شده که ۶ هزار و ۹۰۶ نفر ترخیص شدند.

وی با اشاره به اینکه تا دوماه قبل روزانه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر به مراکز درمانی مراجعه می‌کردند، عنوان کرد: دیروز ۹۶۸ نفر به مراکز درمانی مراجعه کردند که نسبت به ۶۰ روز پیش به نوعی دوبرابر شده است.

وی یادآور شد: سه شهرستان بویراحمد، گچساران و دنا از چند هفته پیش روند افزایش داشته و وضعیت در بویراحمد نگران کننده بوده، در دهدشت و گچساران وضعیت ثابت است و تخت به اندازه کافی وجود دارد.

یزدان‌پناه بیان کرد: ۱۸۵ تخت بیمارستان شهید جلیل یاسوج پر شده و امروز به تخت‌های این بیمارستان ۳۴ تخت دیگر اضافه می‌شود که نیرو‌های مورد نیاز آن نیز از بیمارستان امام سجاد (ع) و شهید بهشتی تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه شاید نیاز باشد از ظرفیت بیمارستان صحرایی سپاه استفاده کنیم، ادامه داد: باید افراد ناقل شناسایی و در قرنطینه کنترل شوند، زیرا ردیابی بیماران مهم بوده و باید نیرو‌های قرنطینه را روزانه یک بار ببینیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خواستار اعمال محدودیت‌های بیشتر در سطح شهرستان بویراحمد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: