به روز شده در: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶
کد خبر: ۴۸۰۲۱
|
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۳
یزدانپناه خبر داد؛
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۱ هزار و ۱۳۸ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
خبردنا؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه تب کووید ۱۹ در استان بالا گرفته است، گفت: بیشتر مبتلایان خانوادگی هستند.

به گزارش"خبردنا"، پرویز یزدان‌پناه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴ نفر در استان به دلیل ابتلا به کرونا فوت کردند تا شمار قربانیان به ۲۱۸ نفر برسد.

وی افزود: هم اکنون ۳۷۷ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۳۴ بیمار کرونایی قطعی بوده و ١٨ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۱ هزار و ۱۳۸ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

یزدان‌پناه ابراز کرد: امروز ٢٨٣ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، گچساران، کهگیلویه و لنده بوده و بقیه موارد مثبت در سایر شهرستان‌های استان هستند.

وی یادآور شد: همکاری مردم موجب تداوم سیر نزولی بیماری کووید ۱۹ در استان می‌شود و از مردم می‌خواهیم همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی و بویژه استفاده از ماسک را رعایت کنند.

یزدان‌پناه خاطر نشان کرد: در این مدت مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نقش مهمی در کنترل بیماری کرونا در استان داشته‌اند و از این پس نیز مهار کووید ۱۹ تنها با همراهی و همکاری مردم امکان پذیر است و بنظر می‌رسد بیشترین موارد ابتلا به ویروس خانوادگی باشد که یک فرد ناقل می‌تواند بقیه اعضا خانواده را درگیر کرونا کند.

وی گفت: لازم است همه مردم ماسک بزنند، فاصله فیزیکی را رعایت کنند، رعایت بهداشت فردی و عدم حضور در هرگونه تجمعی حتی خانوادگی، پرهیز از سفر و رفتن به مراکز آلوده و شلوغ مانند بیمارستان‌ها، موسسات پزشکی، مطب‌ها، پاساژ‌ها و. را رعایت کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: