به روز شده در: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
کد خبر: ۴۸۰۴۶
|
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
یزدانپناه تشریح کرد:
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۱ هزار و ۴۰۷ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
خبردنا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار مبتلایان کووید ۱۹ استان به ۲۲۱ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه ۳ هم استانی بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

به گزارش"خبردنا"، پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۴۰۹ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۱۶ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۱۸ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۱ هزار و ۴۰۷ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی اذعان داشت: امروز ۴۵۳ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که ۶۰ درصد موارد مثبت و بیشترین موارد در شهرستان‌های بویراحمد ۴۵ درصد، کهگیلویه ۱۷، چرام ۱۴ درصد، گچساران ۱۰ درصد و دنا ۹ درصد می‌باشند.

یزدان پناه با اشاره به افزایش شمار بیماران بستری در استان، یادآور شد: متاسفانه وحشت‌آفرینی و مراجعه بی مورد مردم به مراکز درمانی، یکی از علل افزایش امکان انتقال از فرد مبتلا به سایر افراد بوده و موارد احتمالی این بیماری را افزایش دهد.

وی با اشاره به این که ویروس کرونا واکسن و درمان دارویی ندارد، خواستار اقدام خودجوش مردم برای رعایت بهداشت فردی و شیوه‌های پیشگیری از ابتلا شد و گفت: هم اکنون در شرایطی هستیم که کوچکترین غفلت و کوتاهی در رعایت بهداشت فردی و اجتماعی٫ آسیب‌های بزرگی بر پیکره جامعه وارد میکند. پس لازم است که مردم بیش از پیش آگاه باشند و در رعایت شیوه صحیح استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و عدم حضور در تجمعات همراه حوزه بهداشت و درمان باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر: