به روز شده در: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
کد خبر: ۴۸۰۶۱
|
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۲
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۱ هزار و ۵۳۸ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

خبردنا؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کروناویروس استان به ۲۲۵ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ هم استانی بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

به گزارش"خبردنا"، دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۴۰۹ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۲۷ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۱۸ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند. 

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۱ هزار و ۵۳۸ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

 وی اظهارکرد: امروز ۴۴۶ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که بیشترین موارد مثبت و تعداد را از شروع کرونا تاکنوم در استان وجود داشته است و بیشترین موارد در شهرستان های بویراحمد(۵۵)، گچساران(۲۸)، دنا(۸) و باشت (۶) درصد می باشند. 

دکتر یزدان پناه یادآور شد: برای کنترل و پیشگیری از بیماری در قدم اول زدن ماسک برای سلامت خود فرد حائز اهمیت بوده و جان خانواده و بقیه مردم  را حفظ کرده و در درجه بعدی باری از روی دوش پرسنل خسته بهداشت و درمان برمیدارد و همچون سدی از انتقال ویروس از افراد ناقل و افراد بیمار به افراد سالم جلوگیری می کند.

وی در ادامه رعایت سایر نکات بهداشتی از جمله شستشوی مرتب دست ها، رعایت فاصله فیزیکی تا دو متر، عدم برگزاری مراسم ها و اجتماعات  و عدم حضور در مکان‌های شلوغ را از نکات مهم دیگر بر شمرد.

وی یادآور شد: شهرستانهای  بویراحمد، کهگیلویه و گچساران در وضعیت مشکی و شهرستان های باشت، چرام و لنده در وضعیت قرمز و شهرستان‌های دنا و بهمئی در وضعیت زرد قرار دارند .

نام:
ایمیل:
* نظر: