به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷
کد خبر: ۴۸۱۱۸
|
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
در دیدار روشنفکر با رئیس بنیاد شهید کشور:‌
نماینده بویراحمد و دنا در دیدار با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به بیکاری بیش از چهار هزار نفری جامعه ایثارگران در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره و اظهارداشت: اقدامات لازم برای جذب نیروی جدید از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام شود.

به گزارش ارسالی به خبردنا،" مهدی روشنفکر " در نشست با رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، خاطرنشان کرد: چهار هزار و 705 نفر از جامعه ایثارگری این استان بیکار بوده که از این تعداد 2 هزار و 300 نفر ساکن سه شهرستان بویراحمد، دنا و مارگون هستند که انتظار می‌رود اقدام ویژه از محل استخدامی‌ها و یا تسهیلات کلان در اختیار استان به صورت ویژه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران بازنشسته شده و چارت خالی زیادی در این اداره دارند، یادآور شد: ضروری است اقدامات لازم برای جذب نیروی جدید از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام شود.

نماینده مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ایجاد حکم حقوقی 400 شهید مجرد در این استان ضروری بوده که امیدوارم مسئولان و متولیان امر در کمترین زمان ممکن در این زمینه تدبیری کنند.

روشنفکر با اشاره به اینکه 238 شهید در این استان فاقد حکم حقوقی است، ادامه داد: خانواده‌ها بنیاد شهید را متولی می‌دانند و در این زمینه مراجعه می‌کنند در حالی حکم اولیه باید توسط یگان اعزام کننده صادر شود، که انتظار می‌رود در این زمینه نیز یک چاره اندیشی صورت بگیرد.

رهاشدن پروژه توانبخشی ورزشی بنیاد شهید استان بعد از 9 سال 

وی خواستار تامین اعتبار پروژه چند منظوره توانبخشی ورزشی شد و افزود: این پروژه از دو محل مشارکتی بنیاد شهید و اعتبارات ملی-استانی تغذیه می‌شود که از سال 90 تاکنون بهحال خود رهاشده در حالی در بسیاری استان‌ها در حال خدمات دهی هستند.

نماینده بویراحمد،دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق بررسی‌های انجام شده 65 مزار شهید در قالب 57 گلزار در شهرستان‌های 3 گانه بویراحمد، دنا و مارگون هنوز ساماندهی نشده است.

روشنفکر با اشاره به شهرستان تازه تاسیس مارگون و مشکلات موجود در این دیار، تصریح کرد: مجوز تاسیس یا خرید ساختمان برای بنیاد شهید و امور ایثارگران در این شهرستان ضروری است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: