به روز شده در: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
کد خبر: ۴۸۲۵۶
|
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲

خبردنا: پخش تصاویری از توزیع بادمجان رایگان در بین اهالی روستاهای نظرآقا در بخش سعدآباد از توابع شهرستان دشتستان استان بوشهر روز شنبه به سوژه داغ شبکه‌های مجازی تبدیل شد.

برخی از کاربران فضای مجازی، توزیع بادمجان را دور از شأن مردم دانسته و این اقدام را نکوهش کردند و در مقابل افرادی هم بودند که چنین رفتارهایی را پسندیده دانسته خواستار ترویج آن شدند.

تخفیف ویژه پکیج دوربین مداربسته داهوا | فرافن مارکت

تخفیف ویژه پکیج دوربین مداربسته داهوا | فرافن مارکت

پس از انتشار تصاویر از این حرف‌ها زیاد منتشر شد: "از سفره‌ی انقلاب بادمجونش به ما رسید."یا "قرار بود نفت بیاد سر سفره ملت ولی بادمجان آمد." یا "خاویاراش واسه اوناس بادمجان ش واسه ماست."

فرد دیگری در بودجه تامین بادمجان تشکیک کرده و نوشته بود: «دوست دارم بدونم برا همین چهارتا بادمجان چقدر بودجه گرفتن...»

یکی هم این اقدام را با پخش سیب زمینی در دوران ریاست جمهوری احمدی‌نژاد مقایسه کرده بود و نوشته بود که حالا در دوران روحانی هم بادمجان توزیع می‌شود. 

کاربری هم با اشاره به نایاب شدن روغن نوشت: «حالا شما بادمجونش رو دادید, روغنش هم میدادید حالا با چی این بادمجونها رو سرخ کنند؟!»

انتقادات زیادی از عکس برداری و وجود دوربین در این اقدام صورت گرفته از جمله کاربری نوشته "واشكروا نعمة الله... تنها منتی که خداوند بر انسان گذاشت. اما در عوض انسان چه گذاشت، حکایت حقارت، فرومایگی و اشتهای سیری ناپذیر مسئولانی که در مانورهای نمایشی خود، حتی در توزیع رایگان بادمجان هم، دوربین و صداوسيما را همراه خود دارند."

جنجال بادمجان!

اما ماجرا چه بود؟ 

آن گونه که خبرگزاری مهر نوشته ماجرای توزیع بادمجان از این قرار است که یکی از کشاورزان و خیرین شهرستان دشتستان هر ساله در هنگام برداشت محصول مزرعه خود، بخشی از محصولات را بین نیازمندان توزیع می‌کند و امسال نیز این اقدام را انجام داده است.

این کشاورز امسال نیز حدود شش تن از محصول بادمجان مزرعه خود را به نیازمندان این منطقه اختصاص داده و بخشی از این محصولات با حضور مسئولان توزیع شده بود.

ایرج نظری عضو شورای شهر نظرآقا در این باره گفت: "امام جمعه شهر سعدآباد که برای جلسه‌ای به روستا دعوت شده بود و در مسجد حضور داشت پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا برای تجلیل از این کشاورز که زکات محصول خود را به صورت کالا پرداخت کرده بود چند بسته را به دست نمازگزاران نیازمند داد.

او تاکید کرد: " هیچ گونه برنامه‌ای تحت عنوان توزیع و یا مانور توزیع بسته‌های معیشتی و یا گزارش دادن نبوده است فقط چند جوان که این محصولات را بسته بندی کرده بودند این تصاویر را گرفته و دست به دست کرده‌اند."

حجت‌الاسلام علیرضا کشاورز بارگاهی امام جمعه سعدآباد نیز بیان کرد: «کشاورزی با سخاوت، چند تن بادمجان برای خانواده‌های نیاز مند در اختیار فرماندهی پایگاه سلمان فارسی نظرآقا می‌گذارد و فرمانده پایگاه با همکاری بسیجیان بادمجان‌ها را از مزرعه کشاورز با سخاوت برداشت و به نظرآقا منتقل و در پایگاه توسط بسیجیان بسته‌بندی می‌کند و اعلام می‌کند خانواده‌ای نیازمند که احتیاج به بادمجان دارند بیایند بادمجان برای خود ببرند و عده‌ای از مردم بی‌تکلف و مؤمن نظرآقا که نیاز داشتند به پایگاه مراجعه می‌کنند.»

او اضافه کرد: "ما نیز به اتفاق عضو شورای اسلامی نظرآقا برای تقدیر از زحمات بسیجیان پایگاه در کنار آنان بودم. فرمانده پایگاه گفتند از باب تبرک چند بسته آن را به دست مراجعه‌کنندگان بدهید و ما نیز این کار را انجام دادیم و به آن تبرک افتخار می‌کنیم و قرار شد ۱۰۰ بسته برنج و روغن در شب‌های آینده توزیع شود."

امام جمعه سعدآباد اضافه کرد: «حالا چه اشکالی دارد مگر بادمجان اقلام غذایی مردم نیست؟ کدام یک از دوستان تا کنون بادمجان نخورده است؟ علاوه بر این مردم خود مراجعه کرده‌اند و نه به عنوان بسته معیشتی توزیع شده است.»

نام:
ایمیل:
* نظر: