به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵
کد خبر: ۴۸۲۷۰
|
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
در گفت و گو با خبردنا:‌
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ، شایعه فوت بیماران کرونایی در استان کهگیلویه و بویراحمد بدلیل نبود اکسیژن را کذب محض خواند.

" پرویز یزدان پناه " در گفت و گو با خبردنا تاکیدکرد که هیچکدام از بیماران کرونایی در استان کهگیلویه و بویراحمد بدلیل کمبود اکسیژن فوت نکرده و شایعات را فقط آدم های مریض در جامعه منتشر می کنند.

وی با اشاره به فوت شش نفر از بیماران کرونایی در روز گذشته  یکشنبه دوم آذرماه در شهرستان های گچساران، چرام و بویراحمد، اظهارداشت: از تعداد بیماران کرونایی فوت شده روز گذشته، سه نفر در گچساران، یک نفر از اهالی چرام در بیمارستان دهدشت و 2 نفر با سن بالای 80 سال در بیمارستان شهید جلیل یاسوج متاسفانه فوت نمودند.

عضو ستاد کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد از ذخیره سازی 20 تن اکسیژن در بیمارستان شهید جلیل یاسوج خبرداد و خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی نصب مخزن 30 تنی دیگر در این بیمارستان اکنون در دست اقدام است.

یزدان پناه با اظهار تاسف از شایعاتی کذبی که برخی افراد در فضای مجازی و رسانه ای به آن دامن می زنند، یادآورشد: این شایعات بدون شک تشویش اذهان و نگرانی های مردم را بدنبال دارد در عین حالی که تمامی آنها کذب محض است.

وی گفت: روزانه یک و نیم تن اکسیژن در استان تولید و تحویل بیمارستان های مرجع می شود و هیچ مشکلی در این ارتباط وجود ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه یک مخزن 30 تنی برای بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت و یک مخزن 20 تنی برای بیمارستان شهید رجایی گچساران نیز بزودی نصب و راه اندازی می شود، تصریح کرد: با نصب این مخزن ها دغدغه ای برای تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی در استان نداریم.

یزدان پناه تاکیدکرد که اکنون هیچ مشکلی برای تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد و مردم استان نیز به شایعات توجه نکرده و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: