به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷
کد خبر: ۴۸۲۷۴
|
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲
یزدانپناه خبر داد؛
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: کنترل این بیماری نیازمند همدلی و همراهی کامل مردم و مسئولین است.

خبردنا؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کرونا استان به ۲۹۴ نفر خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۶ هم استانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان‌های گچساران، بویراحمد و چرام جان خود را از دست دادند.

به گزارش"خبردنا"، دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۴۲۵ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۶۴ بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٨ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.
 
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۱۴ هزار و ۸۷۷ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
 
وی اذعان داشت: از ۴۵۸ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، حدود ۵۰ درصد نمونه‌ها مثبت و بیشترین موارد در شهرستان‌های بویراحمد (٦٠ درصد)، گچساران (١٨ درصد)، باشت (٩درصد)، دنا (٧ درصد) و بقیه موارد در شهرستان‌های چرام و بهمئی بودند.
 
وی خاطر نشان کرد: خطر در کمین یکایک هم استانی‌هاست و اگر پروتکل‌های بهداشتی از جمله پرهیز از برگزاری دورهمی‌ها، فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک رعایت نگردد، کسی از کمند این بیماری در امان نخواهد ماند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: کنترل این بیماری نیازمند همدلی و همراهی کامل مردم و مسئولین است.
 
وی بیان کرد: بیمارانیکه در قرنطینه می‌باشند باید روزانه توسط مراقبین بهداشت و بهورزان مورد ارزیابی قرار گیرند و اگر بیماری آن‌ها تشدید شود باید به بیمارستان‌های معین کرونایی در استان مراجعه نمایند تا خدمات درمانی مورد نیاز را دریافت نمایند و چنانچه نیاز به بستری داشتند در زمان مناسب بستری و درمان آن‌ها شروع شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: