به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷
کد خبر: ۴۸۳۴۰
|
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴
علاوه بر محدودیت‌ها در فعالیت اصناف محدودیت‌هایی در تردد وسایل نقلیه در سطح شهر‌ها نیز در نظر گرفته شده که برای خودرو‌های متخلف مبالغی از ۲۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان جریمه می‌شوند.

خبردنا؛ کرونا دست بردار نیست و روزانه افراد زیادی را به کام مرگ می‌کشاند و عادی‌انگاران بی توجه به مصوبات ستاد ملی کرونا در جدیدترین تخلف به سراغ مخدوش کردن پلاک خودروی خود رفته‌اند.

به گزارش"خبردنا"، اعمال محدودیت‌های کرونایی در قالب طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی» از سوی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا در کشور از ساعات اولیه یکم آذرماه سال جاری به مدت ۱۵ روز در سراسر کشور، با مشارکت دستگاه‌های متولی مبارزه با کرونا، و مشارکت نیرو‌های بسیج و سپاه پاسداران با هدف کنترل و پیشگیری محله‌ای اجرایی شد.

این طرح با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و با بسیج همگانی و تاکید بر مشارکت عمومی اجرا شده و در آن محدودیت‌های مصوب نسبت به آنچه در گذشته اجرایی شد، متفاوت و با سخت‌گیری خاصی همراه است.

در این طرح گروه‌های شغلی به چهار گروه مختلف تقسیم شدند، و به جز گروه یک (اصنافی که مایحتاج روزانه مردم را تامین می‌کنند) در مناطق قرمز حق فعالیت دارند، و سه گروه دیگر که شامل اصنافی نظیر (کافه‌ها، مراکز خرید لباس، کفش، کیف، مبلمان، فرش و موکت، موبایل‌فروشی‌ها، پاساژها، مراکز آموزشی و...) حق فعالیت ندارند.

علاوه بر محدودیت‌ها در فعالیت اصناف محدودیت‌هایی در تردد وسایل نقلیه در سطح شهر‌ها نیز در نظر گرفته شده که برای خودرو‌های متخلف مبالغی از ۲۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان جریمه می‌شوند.

با تمام مرگ و میر‌های روزانه همچنان بی‌توجهی افراد، سبب شیوع ویروس کرونا و عادی‌انگاری خطرات ناشی از کرونا شده است، برخی از افراد برای فرار از جریمه خودرو‌های خود در طرح اعمال محدودیت‌ها، پلاک خودروی خود را مخدوش می‌کنند.

رئیس پلیس راهور استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: رانندگانی که برای فرار از جریمه شدن در ساعاتی که ممنوعیت تردد برقرار است پلاک‌های خود را مخدوش می‌کنند تا دوربین‌ها نتوانند جریمه‌ای برای آنان ثبت کنند، مرتکب جرم می‌شوند.

سرهنگ وئیسی پور با بیان اینکه برای این افراد علاوه بر جریمه نقدی ۶ ماه تا یک سال حبس در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: رانندگان با توجه به شیوع کرونا از تردد غیر‌ضروری پرهیز و اصول قرنطینه را رعایت کنند.

وی بیان کرد: علاوه بر ممنوعیت‌های اعلام شده برای ورود و خروج تمام خودرو‌ها به شهر‌های قرمز، تردد از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح روز بعد برای تمام خودرو‌ها در شهر‌های قرمز کهگیلویه و بویراحمد ممنوع است.
نام:
ایمیل:
* نظر: