به روز شده در: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۹
کد خبر: ۴۸۴۲۵
|
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۸
یزدانپناه خبر داد:
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
خبردنا: با جان باختن ۴ بیمار کرونایی دیگر در شبانه روز گذشته، تعداد فوتی‌های کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد به ۳۴۶ نفر رسید.
 
به گزارش"خبردنا"، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کووید ۱۹ استان به ۳۴۶ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه ۴ هم استانی بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۳۰۹ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۳۶ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۲۷ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
 
یزدانپناه اضافه کرد: روز گذشته ۱۷۷ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد و بیشترین موارد در شهرستان‌های بویراحمد، بهمئی و گچساران است.

وی ادامه داد: کووید ۱۹ یک بیماری ویروسی است که هر چه جلوتر می‌رویم، علائم جدیدی از آن شناسایی می‌شود و اگر مداخله جدی انجام نشود، مشکلات عدیده‌ای را پدید خواهد آورد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: تا زمانی که واکسن قطعی و اثربخشی برای بیماری تولید نشود، راه‌های موجود شامل رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری، عدم حضور در تجمعات و عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر: