به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵
کد خبر: ۴۸۴۴۱
|
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶
یزدانپناه خبر داد؛
دکتر یزدان پناه یادآور شد: خوشبختانه سیر شیوع بیماری طی روزهای گذشته نزولي بوده و امیدواریم با همکاری همه مردم بتوانیم به کنترل بیماری دست یابیم.

خبردنا؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طی 24 ساعت گذشته متاسفانه 2 هم استانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان استان به 350 نفر رسید.

به گزارش"خبردنا"؛ دکتر پرویز یزدان پناه افزود: در هفدهمین روز از آذر ماه، 309 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد 119 نفر مبتلای قطعی می باشند.

وی با اشاره به اینکه 28 بیمار نیز در بخش آی سی یو بيمارستان‌هاي استان بستري مي باشند، اذعان داشت :تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 17 هزار و 962 مورد گزارش شده است.

دکتر یزدان پناه اظهار داشت: از 338 جواب دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، بيشترين درصد و موارد مربوط به شهرستان های بويراحمد( 32درصد)، كهگيلويه ( 27 درصد)، دنا ( 8درصد) و باشت (6 درصد) و مابقی در سایر شهرستان های استان بوده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: برای کنترل کرونا همه باید خود را ملزم به استفاده از ماسک کرده، شست و شوي مرتب دست ها، فاصله ۲ متری را در هر شرایطی از افراد دیگر به ویژه هنگام صحبت کردن حفظ کرده، در تجمعات شرکت نکرده و مسافرت به شهرها و استانهاي مجاور نداشته باشند.

وی عنوان کرد: همچنین از مردم عزیز استان تقاضا داریم که برای ملاقات با بیماران، به هیچ‌وجه در مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها حضور پیدا نکنند و با پیامک و تلفن جویای سلامتی عزیزان خود باشند.

دکتر یزدان پناه یادآور شد: خوشبختانه سیر شیوع بیماری طی روزهای گذشته نزولي بوده و امیدواریم با همکاری همه مردم بتوانیم به کنترل بیماری دست یابیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: