به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۶
کد خبر: ۴۸۴۶۲
|
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
موحد تصریح کرد: آیت الله یزدی در قوه قضاییه حرکت‌های کم نظیری را آغاز کرد.
خبردنا: نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آیت الله یزدی از استوانه‌های انقلاب و نظام بودند و در بحث تدوین قانون اساسی نقش بسیار ارزنده‌ای داشتند، گفت: وی در طول دوران مسئولیت شان در قوه قضاییه درخشان‌ترین مدیریت را داشتند.

به گزارش"خبردنا"، حجت الاسلام سید محمد موحد، ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت آیت الله یزدی گفت: آیت الله یزدی از استوانه‌های انقلاب و نظام و همچنین حوزه‌های علمیه به ویژه حوزه علمیه قم بودند. وی چه قبل و چه بعد از انقلاب خدمات شایان توجه‌ای را داشتند. در قبل از انقلاب در صف نخست مبارزین علیه رژیم ستمشاهی بودند یا در زندان و یا در تبعیدگاه‌های این رژیم مبارزه را ادامه می‌دادند.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به خدمات آیت الله یزدی در بعد از انقلاب نیز اظهار داشت: وی در بحث تدوین قانون اساسی نقش بسیار ارزنده‌ای داشتند و در قوه قضاییه و شورای نگهبان نیز به نحو احسن عمل کردند و حقیقتا از شخصیت‌های عزیزی بودند که وجودشان برای انقلاب و نظام اسلامی همراه با خیر و برکت بود.

وی با اشاره به دوران فعالیت آیت الله یزدی در قوه قضاییه تصریح کرد: آیت الله یزدی در قوه قضاییه حرکت‌های کم نظیری را آغاز کرد و بنده به عنوان کسی که از نزدیک با وی آشنا بودم، باید بگویم اقدامات و فعالیت‌های وی در قوه قضاییه بسیار درخشان و مدیریت شان با تدبیر و هوشمندی بود.

نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آیت الله یزدی در طول دوران مسئولیت شان در قوه قضاییه درخشان‌ترین مدیریت را داشتند، ضمن تلاش و جهاد با صفا و صمیمیت قوه قضاییه را به سمت و سویی که امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری خواهان آن بودند، حرکت دادند.

وی در پایان ارتحال آیت الله یزدی را ضایعه‌ای بزرگ برای نظام اسلامی و جهان اسلام عنوان کرد و گفت: ارتحال این عالم جلیل القدر را خدمت حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری، ملت ایران، حوزه‌های علمیه و خانواده وی تسلیت می‌گوییم.
نام:
ایمیل:
* نظر: