به روز شده در: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
کد خبر: ۴۸۵۷۵
|
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
یزدانپناه خبر داد؛
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۲۰ هزار و ۴۷۲ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
خبردنا؛ با جان باختن ۲ بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته، تعداد فوتی‌های کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد به ۳۹۱ نفر رسید.
 
به گزارش "خبردنا"، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کووید ۱۹ استان به ۳۹۱ نفر خبر داد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۲ هم استانی بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۸۸ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۲۰ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۲۰ هزار و ۴۷۲ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
 
یزدانپناه اضافه کرد: امروز ۳۵۵ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که ۳۵ درصد موارد مثبت بوده و بیشترین موارد در شهرستان‌های بویراحمد (۵۰ درصد)، گچساران، کهگیلویه، بهمئی و دنا است.

وی ادامه داد: کووید ۱۹ یک بیماری ویروسی است که هر چه جلوتر می‌رویم، علائم جدیدی از آن شناسایی می‌شود و اگر مداخله جدی انجام نشود، مشکلات عدیده‌ای را پدید خواهد آورد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: تا زمانی که واکسن قطعی و اثربخشی برای بیماری تولید نشود، راه‌های موجود شامل رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری، عدم حضور در تجمعات و عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر: