به روز شده در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۷
کد خبر: ۴۸۸۳۴
|
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵

خبردنا: یک نماینده پیشین مجلس گفت: در طول ۴۲ سال گذشته شاهد هستیم، هرگونه تغییر نام و ادغام باعث خسران کشور و از بین رفتن مدارک اساسی و سری شده است.

به گزارش برنا، «ابوالفضل حسن بیگی»، نماینده پیشین مجلس، درباره طرح مجلس در خصوص تغییر نام وزارت خارجه اظهار کرد: ما در مجلس گذشته در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی موضوعی را طرح کردیم و آن افزایش اختیارات وزارت خارجه بود. متاسفانه وزارتخانه‌ها و نهاد‌ها بصورت جزیره‌ای عمل می‌کنند لذا یک ناهماهنگی در خارج از کشور وجود داشت به همین دلیل کشور‌های متخاصم، برخی تجار و برخی عناصر دیگر از این خلاء قانونی و از این موقعیت سوء استفاده می‌کردند.

او گفت: تقریبا ارگان‌ها و وزارتخانه‌ها گا‌ها بدون اطلاع وزارت خارجه و به صورت مستقل در یک کشور دیگری مذاکراتی را انجام می‌دادند و این ناهماهنگی‌ها همواره باعث سوء استفاده دشمن می‌شد و از طرف دیگر ملت و کشور ایران متضرر می‌شد؛ بنابراین نظر ما این بود که اختیارات وزارت خارجه بیشتر شود، همچنین کرسی اقتصادی ایجاد شود و بعد هم در برخی از کشور‌هایی که با آن‌ها ارتباط داریم در ساختار جدید، ارتباطات جدید هم پیش بینی شود.

حسن بیگی تصریح کرد: ۶۰۰ میلیون نفر جمعیت در ۱۵ کشور همسایه و حاشیه ایران وجود دارد که در بعد تجارت می‌توانیم، کار‌های ارزشمند و ارزنده انجام دهیم و به نوعی دور زدن تحریم‌های آمریکا از همین مسیر است. این اقدام باید انجام شود، اما متاسفانه این موضوع به عمر مجلس گذشته قد نداد و الان متاسفانه آقایان لقمه را چپه می‌خورند.

او با بیان اینکه در همه دنیا اسم وزارت خارجه وزارت خارجه است، تاکید کرد: ما بیاییم دوباره یک اقدامی را انجام بدهیم برای اینکه کاری کرده باشیم این در شأن مجلس انقلابی نیست. مجلس انقلابی نباید نام را تغییر بدهد و نباید ادغام انجام بدهد. در طول ۴۲ سال گذشته شاهد هستیم، هرگونه تغییر نام و ادغام باعث خسران کشور و از بین رفتن مدارک اساسی و سری شده است.

این نماینده پیشین مجلس خاطرنشان کرد: همه دنیا قبول دارد که ترامپ یک هیتلر است آن هم یک هیتلر بدون مغز که رفت و بایدن آمد از این فرصت‌ها باید استفاده بشود، این فرصت‌ها طلایی است. وقت مجلس را نباید بگیرند، واقعیت‌ها و حقایق در میان مردم چیز دیگری است و کشور به مسائل دیگری نیازمند است؛ بنابراین در این شرایط اقداماتی که انجام می‌دهند، عبث است و به نوعی مسخره کردن اقداماتی است که مجلس انقلابی انجام می‌دهد.

او در پاسخ به این سوال که دلیل به حاشیه رفتن مجلس یازدهم چیست، متذکر شد: متاسفانه در کشور ما، چون احزاب قوام و جایگاه ندارند لذا جبهه هایی، دوران انتخابات تشکیل می‌شوند. این جبهه‌ها در دوران انتخابات برنامه ندارند و تشکیلات هم برای اجرا ندارند، در نهایت عامل دست کسانی می‌شوند که خارج از مجلس، مجلس را هدایت می‌کنند و به نوعی خانه ملت را سرگردان می‌کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: